درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :M A
تاریخ:چهارشنبه 15 دی 1389-09:01 ب.ظ

کلیسا و جاسوسی برای ارتش های استعماری غرب

پدران روحانی کلیسا و میسیونرهای مذهبی، از سویی به نفع استعمار جاسوسی کرده و در تحقیق اهداف استعمارگران غربی  تلاش می نمایند و از سوی دیگر در تعقیب عقاید و اخلاق مسلمین و پیوستن آنان به اردوگاه های امپریالیسم غربی  کوشش می نمایند. به عنوان نمونه می توان از سخنرانی "زویمر" از مبشرین معروف کلیسا در جهان اسلام در کنفرانس "بیت المقدس" هنگامی که به دست انگلیسی ها اشغال شده بود، به چگونگی همکاری کلیسا با استعمار بطور آشکار پی برد. وی بعد از سخنرانی چند نفر از مبشرین که از آنها بوی یاس و نومیدی از فعالیت های بشیری استشمام می شد، رشته سخن را به دست گرفت و چنین گفت:

با آنکه شما وظیفه ی خود را به طرز مطلوبی انجام داده اید، به نظر می رسد که بعضی از شما به نتیجه اساسی آن توجه ندارید. من اقرار می کنم مسلمانی که در چهاردیواری مسیحیت وارد شده اند، مسلمانان حقیقی نیستند، به طوری که گفتید یکی از سه طائفه اند: یا کودکانی هستند که خانواده شان اسلام را آن طوری که لازم است به آنان معرفی نکرده اند. یا مردانی هستند که دیانت را سبک شمرده اند و برای گریز از فقر و بدست آوردن لقمه ای تلاش می کنند و فکری جز رسیدن به نیرو و قدرت ندارند و یا کسانی هستند که در راه هدف و اغراض دیگران تلاش می کنند. آنچه که برای امر تبشیر مهم است، تبشیری که  شما به نمایندگی از طرف دولت های مسیحی در کشورهای اسلامی به آن قیام کرده اید این نیست که مسلمانان را به سوی مسیحیت بکشید، زیرا در این صورت آنها را هدایت کرده و به آنان احترام کرده اید بلکه در این مورد امر مهم آن است که اسلام را از مسلمانان سلب کرده او را از دینش خارج سازید، تا موجودی باشد که ارتباطی با خدا نداشته و همچنین ارتباطی با مبانی اخلاقی  که در شئون حیاتی به آن تکیه زده است نداشته باشد.

با این برنامه شاهد طلیعه ی پیروزی استعمار در ممالک اسلامی خواهیم بود و این عملی ست که در خلال صد سال گذشته به آن قیام کرده ایم و من و دولت های مسیحی به این مناسبت به شما تبریک می گوییم. ما از ثلث اول قرن نوزدهم توانسته ایم همه ی برنامه های تعلیمی را در کشورهای اسلامی بدست گرفته و کپسول تبشیر و کلیسا و همچنین جمعیت ها و مدارس مسیحی بسیاری را که تحت تسلط کشورهای آمریکا و اروپا است در سرزمین اسلامی منتشر سازیم!!

رفقا شما بودید که با وسائل خود افکار عمومی را در کشورهای اسلامی آماده کرده این تا راهی را که شما نشان داده اید قبول کنند، شما بودید که جوانان مسلمان را طوری آماده کرده اید که ارتباط با خدا را نداشته و درصدد شناختن آن نیز برنیایند، مسلمانان را از اسلام خارج ساخته و به مسیحیت هم، راهشان ندادید. مسلمانان طوری رشد کرده اند که مورد نظر استعمار است!!...

منبع : کتاب اسناد تاریخی تقدیم به عالیجناب پاپ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : گزیده کتابخوانی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic