درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :M A
تاریخ:شنبه 18 دی 1389-01:43 ب.ظ

سکولاریسم از دید امام

این را که «دیانت باید از سیاست جدا باشد و علمای اسلام در امورد اجتماعی و سیاسی دخالت نکنند» استعماراگران گفته و شایعه کرده اند. این را بی دینها می گویند. مگر زمان پیغمبر اکرم(ص) سیاست از دیانت جدا بود؟ مگر در آن دوره، عده ای روحانی بودند و عده ای دیگر سیاستمدار و زمامدار؟! مگر زمان خلفای حق یا ناحق، زمان خلافت حضرت امیر(ع) سیاست از دیانت جدا بود؟ دو دستگاه بود؟ این حرفها را استعمارگران و عمال سیاسی آنها درست کرده اند تا دین را از تصرف امور دنیا و ا ز تنظیم جامعه مسلمانان برکنار سازند و ضمنا علمای اسلام را از مردم و مبارزان آزادی و استقلال جدا کنندو در اینصورت می توانند بر مردم مسلط شده و ثروتهای ما را غارت کنند. منظور آنها همین است.

اگر ما مسلمانان کاری جز نماز خواندن و دعا و ذکر گفتن نداشته باشیم، استعمارگران و دولتهای جائر متحد آنها هیچ کاری بما ندارند، شما بروهر قدر می خواهی اذان بگو، نماز بخوان، بیایند هر چه داریم ببرند، حواله شان باخدا، لا حول و لا قوه الا بالله بما اجر میدهند!

اگر منطق ما این باشد آنها کاری بما ندارند. آن مردک(نظامی انگلیس در زمان اشغال عراق) پرسید این که در بالای مآذنه دارد اذان می گوید به سیاست انگلستان ضرر دارد؟ گفتند: نه. گفت: بگذار هر چه می خواهد بگوید! اگر شما به سیاست استعمارگران کاری نداشته باشید و اسلام را همین احکامی که همیشه فقط از آن بحث می کنید بدانید و هرگز از آن تخطی نکنید به شما کاری ندارند. شما هر چه می خواهید نماز بخوانید.....آنها می خواهند ما آدم نباشیم، از آدم می ترسند. اگر یک آدم پیدا شد از او می ترسند. برای اینکه تولید مثل می کند و تاثیراتی می گذارد که اساس استبداد و استعمار حکومت دست نشاندگی را در هم می ریزد. لذا هر وقت آدمی پیدا شد یا او را کشتند یا زندانی و تبعیدش کردند یا لکه دارش کردند که سیاست است! این آخوند، سیاسی ست! پیغمبر(ص) هم سیاسی بود. این تبلیغ سوء را عمال سیاسی استعمار می کنند تا شما را از سیاست کنار بزنند و از دخالت امور اجتماعی بازدارند و نگذارند با دولتهای خائن و سیاستهای ضد ملی و ضد اسلامی مبارزه کنید، و آنها هر کاری می خواهند بکنند و هر غلطی می خواهند بکنند، کسی نباشد جلو آنها را بگیرد.

منبع: کتاب ولایت فقیه امام خمینی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : گزیده کتابخوانی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات