درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :هدی
تاریخ:شنبه 25 دی 1389-01:00 ق.ظ

بحث من و یك بسیجی سبز

این بحث بین من و یكی از وبلاگ نویسهای محترم فضای سایبر صورت گرفت، هر دو در پی فهمیدن بودیم و هوچی گری و توهین مطرح نبود، افراد دو طرف بحث مسلمان و شیعه بوده، به امام خمینی (ره) ارادت داشته و اختلاف از زمان بعد از امام خمینی شروع می شود. اگر شما هم حرف منطقی به دور از توهین و تحقیر دارید، بسم الله.

سبز رنگ خیلی قشنگ و قابل احترامیه، اما از اون مهم تر اینه كه چرا و به چه دلیل سبز با مبانی اسلام مشكل داره؟
چرا تو دانشگاه من هر چی سبزی می بینم تا دخترای فاكول به سرن و یا پسرای مشهور به ...
شما كه امام خمینی رو خیلی دوست دارید(طبق گفته خودتون) مگه اون صحبت امام خمینی رو نشنیدید كه میفرمایند، هر كسی كه دشمنتون ازش تعریف كرد بدونید كه دشمن شماست، هر كسی كه آمریكا ازش تعریف كرد بدونید كه دشمن شماست، برادر بسیجی كافبه به نگاه به شبكه های ماهواره ای و شبكه های آمریكایی بزنی و ببینی دارند از سبزی ها حمایت می كنند یا نه!

سلام خواهرم
در ابتدا با تشکر از حضورتان.
راستش باید بگم اگه منطق شما را بپذیریم باید احمدینژادو به اقرار خودمقامات اسراییل از بزرگترین خدمتگزاران اسراییل دانست.توصیه امام(ره) در اینمورد یک راهنماست و نه یک قانون کلی وبقول امام علی باید حق وباطل را شناخت و سپس اهلش شناخته میشوند.شاخصه های حق و باطل نیز در عباراتی چون دروغ و ظلم و عوامفریبی و ... قابل ردیابی میباشند.
توصیه میکنم مقاله دکتر محمد مطهری در تابناک تحت عنوان شاد کردن دشمن را بخوانید.
ضمنا بهتر است بجای مسخره کردن عقاید دیگران به استدلال و احترام متقابل روی آورید تا اخلاق جای بی اخلاقی را بگیرد.

بقیه در ادامه مطلب...

سلام
از نشونی مقاله ای كه دادید خیلی ممنونم، چون به شدت دنبال دونستنم، اما در مورد احمدی نژاد هم كه فرمودید تردیدی نیست كه احمدی نژاد هم برای خوب بون ملاك نیست، ابدا، تنها چیزی كه اینجا ملاكه،‌اسلامه و اسلام هم تاكید كرده به ولایت فقیه، و ما الان در زمانی كه امام عصرمون از دیده ها پنهانند و مستقیم بر ما ولایت نمی كنند، ما موظف به پیروی از ولایت فقیه هستیم، آقای خامنه ای خدا نیستند، اما ولی فقیه ما هستند. شما كه به امام خمینی اعتقاد دارید، نظریه ولایت فقیه ایشون رو قبول ندارید و این به نظرم بی مفهومه،‌دوست دارم بدونم چه جوری اسلام و ولایت فقیه و فرقه سبز رو به هم مربوط می كنید؟
در مورد متن وبلاگ هم باید توضیح بدم كه منی كه دنبال دونستنم، وقتی تو دانشگاه با یك عده سبزی ای رو به رو میشم كه دقیقا توصیفاتی كه توی متن اومده رو دارند، علنا می تونم بگم این متن حقشونه كه به چادر سیاه من كه بر اساس عقیده منه توهین می كنند.
از حضور سبزتون ممنون.

سلام خواهرم
عزیز دل برادر شما خودتان بریده اید و خودتان هم دوخته اید!!!کی گفته من مخالف ولایت فقیه هستم؟
اتفاقا من بعنوان فرزند روح ا... مدعی میراث اویم که به بدترین وجه ناکارآمدی اش را با میدان دادن به نا اهلان و نامحرمانی چون احمدینژاد و رحیمی و مشایی و محصولیوشریعتمداری وتائب و... به اثبات رسانده اند.همان ولایت فقیه ای که فقیه عالیقدری که امام خود را در او خلاصه میدانست و بیشترین کار فقهی را با نوشتن کتاب ولایت فقیه در اینمورد انجام داد در باره اش گفت:"ولایت فقیه با امام خمینی شروع شد و با آقای خامنه ای تمام شد".حکایت ما حکایت مادریست که شاهد مثله شدن فرزندش بدست نامادری است.البته منهم در سن و سال جوانی مثل شما دگم بودم اما سالها تجربه چشمهایم را باز کرده.بقول سهراب چشمها را باید شست طور دیگر باید دید.

سلام برادر خوبم(در جواب خواهری كه شما می فرمایید وگرنه من هیچ وقت در بند این گونه الفاظ نبودم)ممنونم كه حداقل به سوالاتی كه ازتون میشه جواب میدید، اون هم با منطق ومن واقعا خوشحالم كه با شما به عنوان اولین سبزی ای كه با منطق میشه باهاش حرف زد، تعامل دارم و به شدت تشنه حقیقتم، البته این رو به افراد دیگری از فرقه سبز هم گفتم ولی متاسفانه هیچ وقت تشنگی من رو رفع نكردند و تنها من رو به خودشون بدگمان تر كردند، این جملتون كه فرمودید ولی فقیه با خمینی شروع شد و با خامنه ای تموم، حرف بسیار سنگینیه و برای من جالب.
خواهش می كنم به من به عنوان یه هم وطنتون، كه به قول شما جوونه و خام، بگید دلایلتون برای این حرف چیه؟ شما به چه سند و اعتباری، به خاطر چه رفتار و واكنشی، آقای خامنه ای رو تموم كننده ولایت می دونید؟
خواهش می كنم جواب من رو بدید، چون می خوام بدونم، شاید شماها درست می گید و ما داریم اشتباه می كنیم
بهم منبع معرفی كنید، برام دلیل بیارید.
می دونم شاید بگید اصلا این كار وظیفه شما نیست، اما شما با گفتن همون یك جمله این وظیفه رو برای خودتون خریدید، آدمها در قبال تك تك كلماتشون مسئولند.
منتظرم

سلام خواهر گرامی
اینکه دلیل برای اون نقل قول خواستید، باید از مرحوم آیت ا... منتظری که گوینده اون جمله بود پرسید که امکانش نیست!!!
اما آنچه بعنوان مثال میتوانم بگویم عملکردهایی است که در این سالها با سیره و منش امام(ره) منافات داشته و اصلی را که حفظ آن قافیه مشترک تمام وصیت شهدا و امام بوده بجایی رسانده که دفاع از آن فقط توسط خشک مغزانی چون نامبردگان پیشین صورت میگیرد و حامیان دیروز آن لقب خواص بی بصیرت گرفته اند!!! کسانی چون هاشمی رفسنجانی و صانعی و موسوی اردبیلی و توسلی و موسوی و کروبی و خاتمی و عبد ا... نوری و محتشمی و فرزندان بهشتی و مطهری وقدوسی و اشرفی اصفهانی و محلاتی وهمت و باکری و نوریزاد وصدها تن دیگر که قابل شمارش نیستند کسانی هستند که بارها امتحان خود را پس داده اند و اکثرا به کرات توسط امام تایید شده اند و درعوض کسانیکه حتی یک سیلی در سالهای مبارزه و آتش و خون نخورده اند امروز شده اند سمبل بصیرت و مدافع ولایت!!! من مرده و شما زنده همینها در صورت موفقیت سر رهبری را هم بزیر آب خواهند کرد. امام در همه حال تمام نیروها با سلایق مختلف را در دایره انقلاب و نظام حفظ میکرد ،بعنوان مثال در انتخابات مجلس سوم همین آقای یزدی را مردم از مهدیه با شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه بیرون کردند وبلافاصله امام ایشانرا به عضویت در شورای نگهبان گماشتند. اما امروزه خناثانی حاکم شدند که هنرشان تبدیل اکبر گنجی سپاهی بعد 5 سال زندان به ضدانقلاب دو آتشه است.مثال زیاد است ولی اگر مایل به دانستن هستید وقایع انقلاب را و صحیفه امام را مرور کنید .

سلام
یعنی شما به حرف سیاسی آقای منتظری استناد می كنید كه خود امام خمینی(ره) كه شما حسابی قبولش دارید، بهشون نامه نوشتند و گفتند كه شما ساده لوح هستید و به درد سیاست نمی خورید.می خواید یك قسمت هایی از متن نامه امام رو براتون بذارم؟
"...از آنجا كه روشن شده است كه شما این كشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرال‌ها و از كانال آنها به منافقین می‌سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید. شما در اكثر نامه‌ها و صحبت‌ها و موضعگیری‌هایتان نشان دادید كه معتقدید لیبرال‌ها و منافقین باید بر كشور حكومت كنند. به قدری مطالبی كه می‌گفتید دیكته شده منافقین بود كه من فایده‌ای برای جواب به آنها نمی‌دیدم..." صحیفه نور جلد 21- صفحه 330
در ضمن چطور شما حرف امام رو كه در مورد تایید دشمنان بود رو فرمودید با همیشه صادق نیست و با گذشت زمان منقضی میشه و الان عملكرد چندین سال پیش افراد رو مدرك قرار می دید؟
آقایونی مثل موسوی و كروبی و ... كه نمیشه در موردشون صحبت كرد، چون علنا مواضعشون برای همه روشن نشده، اما شما به افرادی مثل اكبر گنجی استناد می كنید و این برای من خیلی خیلی عجیبه!!!! یك فرد معتقد به اسلام و قرآن و اعتراف به جنگیدن در راه حق از كسی دفاع می كنه كه صراحتا در شبكه های ماهواره ای كه من خودم شاهدش بودم اعلام كرد امام زمانی وجود نداره!!! به كسی كه میگه قرآن دست نوشته خود محمده نه سخن خدا!!!
می تونید توی این لینك خودتون ببینید:
http://dc150.4shared.com/download/iHElvIMI/2030-ghanji_Mobarezclipcom_.wmv?tsid=20110112-163706-7d44216b

به نظر من امام حكم اعدام نویسنده كتاب آیات شیطانی رو داد چون به قرآن توهین كرده بود و شما از ولی فقیه انتظار دارید كه كسی كه به مقدس ترین كتاب مسلمانها توهین می كند رو در حكومت راه بدن؟!!!
عجیبه
شما تا به حال فتواهای آقای صانعی رو خوندید؟ به عنوان یك مسلمان معمولی و عادی نه یك مرجع تقلیدی كه خیلی در دین سررشته داره، كاملا می تونید به تناقضات و تمایل زیادش به فمینیست پی ببرید، اگر منصفانه نگاه كنید.
تو رو به خدا بیاید بدون غرض فكر كنیم و نگاه كنیم
حرفهاتون من رو قانع نكرد
علنا لقب خشك مغز دادید به عده ای(كه من نظری در موردشون ندارم) ولی همون طور علنا لقب احترام و سپاهی دادید به كسی كه خودش صراحتا ابراز كرد كه از دین خارج شده...
چه چیز شما رو قانع می كنه، این همه تناقض رو چجوری حل می كنید؟

خواهرم دختر انتظار
نمیدانم از کجای سخن من طرفداری از نظرات گنجی را استنباط کرده اید و بر این اساس بقیه سخنانتان را ادامه داده اید؟!!!من گفتم گنجی که زمانی سپاهی بوده با تحمل ظلم و زندان 5 ساله به یک ضد انقلاب دو آتشه تبدیل شد. واین سرنوشت مبتلا به بسیاری از زندانیان بیگناهی است که بی جرم و جنایتی تحمل انفرادی و شکنجه های جسمی وروحی میکنند!!! آنهم از نظامی که مدعی حکومت علوی است و در قانون اساسی اش شکنجه تحت هر عنوان ممنوع است!
گیرم که آیت ا... منتظری در سیاست ساده لوح بود،مگر امام نفرمودند که گرمی بخش حوزه و دین و فقاهت باشند؟ پس حصر چند ساله و تعطیلی درس و بحث وتخریب حسینیه وهتک حرمت بخاطر دفاع از جایگاه مرجعیت را چگونه میتوان توجیه کرد؟
آیا امام نیز با مراجع منتقد خود اینگونه برخورد میکردند؟
ظلم و شکنجه وسانسور گسترده و قلع و قمع منتقدین و دروغ وتوهین و تهمت وفساد گسترده در کجای آرمانهای انقلاب میگنجد؟
اگرشکنجه را باور ندارید نامه های عبدا... مومنی و حمزه کرمی به رهبری را بخوانید و اگر سانسور را باور ندارید نگاهی به نامه های محمد نوریزاد به رهبری و سرنوشت اوو مطبوعات توقیفی پس از انتخابات و اگر دروغ را باور ندارید سخنان و عملکرد احمدینژاد و رحیمی و متکی و اگر فساد را باور ندارید وضعیت خانه فاطمی و رحیمی را مرور کنید!!!

سلام
فرمودید:"گیرم که آیت ا... منتظری در سیاست ساده لوح بود،مگر امام نفرمودند که گرمی بخش حوزه و دین و فقاهت باشند؟ پس حصر چند ساله و تعطیلی درس و بحث وتخریب حسینیه وهتک حرمت بخاطر دفاع از جایگاه مرجعیت را چگونه میتوان توجیه کرد؟
آیا امام نیز با مراجع منتقد خود اینگونه برخورد میکردند؟
"
اگر نامه خود امام رو به آقای منتظری خونده باشید كه توی وبلاگمون هم هست می بینید ایشون فرمودند كه: "و الله قسم، من از ابتدا با انتخاب شما مخالف بودم، ولی در آن وقت شما را ساده‌لوح می‌دانستم كه مدیر و مدبر نبودید ولی شخصی بودید تحصیل‌كرده كه مفید برای حوزه‌های علمیه بودید و اگر این گونه كارهاتان را ادامه دهید مسلما تكلیف دیگری دارم "
از تمام فعلهای گذشته استفاده شده و علاوه بر اون امام تاكید فرمودند كه اگر دست از این كارها بر ندارید تكلیف چیز دیگری است، و از اونجایی كه آقای منتظری به حرف امام گوش ندادند كه امام فرمودند:" نامه‌ها و سخنرانی‌های منافقین كه به وسیله شما از رسانه‌های گروهی به مردم می‌رسید؛ ضربات سنگینی بر اسلام و انقلاب زد و موجب خیانتی بزرگ به سربازان گمنام امام زمان -روحی له الفدا- و خون‌های پاك شهدای اسلام و انقلاب گردید؛ برای اینكه در قعر جهنم نسوزید خود اعتراف به اشتباه و گناه كنید، شاید خدا كمكتان كند. " بنابراین امام در هیچ جا نفرمودند كه شما گرمی حوزه دین و فقه هستید

بنابراین برای من وشما روشن شد كه فرقه سبز كه علنا بر خلاف دستور صریح امام عمل می كنند و از آیت ا.. منتظری برای خودشون بتی برای مقابله با سیاستهای امروز ساختند، تنها به دنبال یك چوب می گشتند كه بزنند تو سر نظام
در مورد زندانیانی كه فرمودید، من متن تمام نامه ها رو مطالعه كردم، خیلی دردناك بود و غیر انسانی، و دقیقا به همون اندازه كه نمی تونم از صحت حرفهای كسانی مثل احمدی ن‍ژاد مطمئن باشم،كه از فساد مالی چندین میلیاردی كسانی مثل هاشمی و كروبی و فساد مدركی زهرا رهنورد حرف می زد، نمی تونم از صحت نامه های كسانی مثل عبدالله مومنی و حمزه كرمی اطمینان داشته باشم، با چه سنگ محكی، حرفها و افشا گری های احمدی نژاد رو قبول نمی كنید و نامه های این افراد رو قبول می كنید؟ من تو دوراهی ها موندم، عقل من نمی پذیره كه چرا باید فسادهای مالی ای كه افشا شده و افشاگری های صورت گرفته رو نپذیرم و نامه های منتشر شده رو بپذیرم؟
http://hanozistadeim.mihanblog.com/post/44

به لینك بالا سر یزنید و ببینید به همون اندازه كه شما بر ضد این نظام نامه و زندانی دارید، اون طرفتون هم مدرك و افشا گری بر ضد افرادی دارند كه شما طرفدارشون هستید، سنگ محكتون چیه؟ راست و دروغ رو دل بخواهی تشخیص میدید؟

من به عنوان یك مسلمون تا به اینجا به یه سری چیزها پی بردم
فرقه سبز توی روز عاشورا88 به خیابونها ریختند و سوت زدند، دست زدند و رقصیدند، در راهپیمایی ها اومدند و شعار دادند "مرگ بر اصل ولایت فقیه"، توجه دارید كه با مصداقش كاری نداشتند، با خود اصلش كار داشتند. در محیطهای دیگه مثل دانشگاه علنا به حجاب من با تمسخر نگاه كردند و توهین كردند، توی مجالس امام حسین و عاشورای دانشگاه، از دخترهاشون كه حتی یك دونه هم ندیدم كه شركت كنند و پسرها رو نمی دونم، علنا طرفدار كسانی هستند كه مرتد به حساب میان، مثل اكبر گنجی... یا مثلا سروش.. كتاباشو خوندین؟ بخونید و ببینید از كی طرفداری می كنید.
برادر من، مسلمون بسیجی كه توی جنگ به خاظر این ملت جونتو گرفتی كف دستتو رفتی وسط مبارزه، داری از اینها دفاع می كنی؟ این نظام بد، ولایت فقیه بد، برای درست كردنش باید این اصولی كه بالا گفتم رو بپذیریم؟!!!
پس چی از اسلاممون می مونه؟ از ترس افتادن تو چاله بپریم تو چاه؟
من بازم منتظر شنیدن حقیقتم
اگر منو غافل می دونید كمكم كنید تا از غفلت در بیام

سلام دختر انتظار
در موردافشاگریهای احمدینژاد بد نیست از خود سوال بفرمایید پس چرا پس از 6 سال حتی یک پرونده از تخلفات ادعایی را به قوه قضاییه نفرستاده است؟ وفقط در موعد انتخابات شعارش را میدهد؟ و حال نیز رییس ستاد مبارزه با مفاسد دولت نیز رحیمی شده که خود پرونده مفاسدش شهره شهر است؟درمورد نامه های شکنجه دیدگان زندانی بد نیست کمی فکر کنی کسی که گوشتش زیر دندان این نظامه باید خیلی دیوانه باشد که به دروغ چنان افشاگریهایی کند!!!یااینکه کارد به استخوانش رسیده باشدونظام اسلامی را در حال استحاله ببیند که با شخصیتی که من از افرادی چون محمد نوریزاد و عبدا... مومنی و حمزه کرمی (هرسه از رزمندگان و خانواده شهدا وسابقون انقلابند) سراغ دارم مورد دوم صادق است.
در مورددیگرباید بگویم جنبش سبز یک طیف است که از رزمنده و روحانی امتحان پس داده در انقلاب گرفته تا ضدانقلاب و لاییک در آن است!!! که این امر را ما در انقلاب اسلامی سال 57 هم داشتیم وهیچ جای نگرانی ندارد، حق و حقیقت پابرجاست و کفها و زوائد ناپدید میشوند،البته این ملت همان ملت مسلمانی است که با98 درصد به جمهوری اسلامی رای داد واز کره دیگری نیامده اند و اگر اظهار بیدینی در آن پررنگ شده بخاطر سرخوردگی از ریا و دین فروشی قدرت طلبانی شده که سپر دین برافراشته اند.
درمورد سوت و کف زدن در عاشورا نیز باید بگویم شما نیز دچار ساده لوحی شده اید که دروغها و وارون نمایی این عمرو عاصها را باورکرده اید!!! اتفاقا یکی از حجتهای من در اصرار بر عقایدم مشاهده اینهمه خباثت و دروغ و نیرنگ در حین و پس از آن وقایع است. اولین پست وبلاگ من مشاهداتم از عاشورای 88 است اگر مرا دروغگو نمیدانید میتوانید آنرا بخوانید!!!
سبز وبرقرار باشید

سلام و ممنون از این كه من رو به فكر میندازید

با حرفاتون به فكر فرو رفتم، مخصوصا بعد از خوندن وقایع قدس 88 (نتونستم عاشورای 88 رو از وبلاگتون پیدا كنم)

افشاگری های احمدی نژاد به نظرم یك هدف تبلیغاتی داشت و اینو قبول دارم، اما پیگیری نكردن كسی مثل احمدی نژاد كه گفتم قبولش ندارم، دلیل نمی شه اون مفاسد اقتصادی وجود نداشته باشه، از نظر شما دلیل میشه؟!!! اگر شهرام جزایری به كسی باج داد و این مداركش عملا در دسته، مگه احمدی نژاد بهش رسیدگی كرد؟ نه. پس وجود نداشته؟

در مورد عبدا.. مومنی اتفاقا از یكی دیگه از كسایی كه میشناختش هم سوال كردم و نظری متفاوت با شما داشت، من عبدا.. مومنی رو نمیشناسم، اما دو نفر كه میشناختند به من دو حرف متفاوت زدند!!!!

جنبش سبز شما یك طیفه از افراد متفاوت با ایده ها و نظرها و عقاید متفاوت، ولی هدف این همه آدم متفات چیه؟ مبارزه با دین فروشی؟ یا مبارزه با اصل ولایت فقیه؟ شما مطمئنید كه همه هم جنبشی های شما همین هدف رو دنبال می كنند؟

در مورد عاشورای 88 هم شما درست میگید، من تو اون روز توی خیابونای تهران نبودم، اما توی دانشگاه خودمون توی محرم 89 بودم و خودم دست و صوت زدنشون رو دیدم. و هر چی ما بهشون نگاه كردیم و مجری گفت كه بابا محرمه و برای ماها حرمت داره انگار نه انگار...

طرفدارای دموكراسی و حقوق بشر رو دیدید؟!! احترام به عقاید طرف مقابلشون رو هم ببینید...

من به شدت معتقدم كه هر كسی كه طرفدار جنبس سبزه مشكل دار نیست، ابدا. اما به جرات میتونم بگم هر كسی كه مشكل داره طرفدار جنبش سبزه و این یعنی خطر.

شما با این مدركتون احتمالا از محیطهای دانشگاهی اطلاع دارید و من تعجب می كنم كه چطور معتقدید كه با این تعاریف و اهدافی كه در جنبشتون هست، و با این روندی كه پیش میرید، می خواید اسلام ناب رو احیا كنید؟

پر تیراژترین نشریه سبزی كه توی دانشگاه ما هست، توی نشریاتش به صورت پر رنگ و جدی از جدایی دین از سیاست صحبت می كنه،از آقای منتظری می گه و هزار درود و سلام و چاكریم به كسی كه به قول شما فقط محدود شده به فقه،‌نه سیاست، تماما بر ضد ارزشهای اسلامی حرف میزنه و از روی عمد جملاتی رو از روی كتابهای دكتر شریعتی پیدا می كنند كه به اسلام و نماز توهین كرده،‌فقط هم همون تیكه شو میارن!!!

درسته از طیفهای مختلف در جنبش شما هست،‌ اما به این هم فكر كنید كه كدوم طیف توش پر رنگ تره و داره برای اهداف خودش كار می كنه.

سیاست ما عین دیانت ماست، نیست؟پس جدایی دین از سیاست دیگه چه صیغه ایه؟

...

سلام خواهرم(دخترانتظار)
راستش اینکه شعارها به ضدیت با ولایت فقیه کشانده شد را باید در عملکرد زیرکانه احمدینژاد وغفلت رهبری جستجو کرد!!! در مناظره احمدینژاد با لری کینگ در آمریکا پس از انتخابات وقتی لری کینگ گفت چرا مردم را کشتید احمدینژاد گفت مگر نیروی نظامی وانتظامی که کشتار کردند از من دستور میگیرند ،فرمانده کل قوا رهبری است و با اینکار رهبری را سپر خود ساختند و با ادامه سرکوبها سیبل مخالفتها از احمدینژاد به رهبری تغییر کرد. رهبران سبز نیز بارها از افزایش مطالبات با ادامه سرکوب هشدار دادند اما کو گوش شنوا. اگر عبدا... مومنی را نمیشناسید نوریزاد را که دیگر باید بشناسید!!! درمورد فساد نیز هیچکس با مقابله با فساد جز فاسدان مخالف نیست،اما سوء استفاده فصلی از این شعار وسپردن امور به مفسدان را چطور میتوان توجیه کرد؟مگر دین ما نمیگوید "لم تقولون ما لا تفعلون"آیا ما مجاز به دروغگویی و جوسازی برای تبلیغات هستیم؟ اگر راست است پس چرا وقتی خرشان از پل گذشت فراموش شد؟؟ چاپ وچهار برابر شدن حجم پول کشور و تزریق آن به جامعه خود بزرگترین دزدی و فساد دولتی است که در آینده اثرش آشکار خواهد شد.در مورد تظاهر بیدینی وامثال آن نیز باشما موافقم اما علت آنرا لجبازی جامعه و خصوصا جوانان میدانم،اینروزها بسیار میبینیم خانمهاییکه پشت فرمان ماشین یا در کوهنوردی روسری از سر برداشته اند اما علت آن دلزدگی از عملکرد مدعیان بیدین دین است و عدم توان هضم موضوع.شما اگر بیدلیل توی گوش یک بچه هم بزنی و از او بخواهی نماز بخواند مطمئن باشید اورا بینماز کرده اید.!!!علت اینکه عده ای شعار جدایی دین از سیاست میدهند نیز اینست که از سیاستمداران مدعی دین جز دروغ و نیرنگ و ظلم وبیدینی ندیده اند!!!مطمئن باشید این مردم همانهایی هستند که وقتی خلوص و صفای امام را دیدند تا پای جان و مال و فرزندانشان ایستادند و تمام سختیها راتحمل کردند.اون پست هم که گفتم مربوط به سال 2009 (اولین پست).

سلام

نمی دونم شما چه اصراری دارید كه هر چیزی رو با احمدی نژاد مقایسه كنید، در صورتی كه احمدی نژاد الان ملاك كسی نیست.

در مورد لجبازی جامعه و جوونها باهاتون موافقم و از بی فكری همین جوونها متعجب، توی دوران پیامبر توی اوج خفقان و كفر جوونها اومدن و در مورد دین اسلام تحقیق كردند و شناختند و برگزیدند وامروز جوونهای ما اسلام رو با مسلموناش محك میزنند و این نهایت كوتاه فكری رو میرسونه و وای به حال مردمی كه اسلام رو از خودش و ریشش نگیرند.

من در مورد علتها با شما صحبتی ندارم چون همشو قبول دارم،‌در مورد عاقبت و اهداف براتون گفتم، به هر علت نا بجایی كه بوجود اومد با جنبش سبز ریشه كن نمیشه. امام علی (ع) چند سال سكوت كردند؟ با دیدن ظلم و ستم عمر و ابوبكر و عثمان؟ چرا؟ مطمئنا الان وظیفه ما سكوت نیست وظیفه ما اصلاحه، اما مطمئنا همه ما مخالف اونهایی هستیم كه شعار میدن "استقلال آزادی،‌جمهوری ایرانی" یا شعار میدن "مرگ بر اصل ولایت فقیه" یا شعار میدن "جدایی دین از سیاست". شما مخالفشون نیستید؟

استنباط من اینه كه شما برای از بین بردن علت به وجود اومدن این همه مشكل و بی دینی،‌به این راه حل روی آوردید كه كلا نظام رو بدیم دست همین شعار دهندگان.

اگر به فرض شما اسلام ما افتاده دست مسلمون نماها،‌بهتره كلا بدیمش دست نامسلمونایی كه علنا اعلام نامسلمونی می كنند.نه؟!!! من از اصطلاح نامسلمون استفاده كردم منظور موسوی و كروبی و ... نیست،‌منظورم قشر وسیعیه كه ازشون طرفداری می كنند، و عقل من بهم میگه این قشر جز برای اهداف خودش از كسی طرفداری نمی كنه.

به هر حال امیدوارم به امید امامی كه خلوص و صفاش ماها رو جذب كنه، همه چیزمون، یعنی اسلاممون فدا نكنیم...

این بحث در اینجا خاتمه پیدا می كنه چون به نظرم چیز جدیدی دستگیر دو طرف نمیشه، از آقای بسیجی سبز ممنونم، آدرس وبلاگشون هم اینه:

 http://basiji-sabz-b.blogspot.com/

به امید ظهور آقامون امام زمان

یا حق...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


رضا
جمعه 16 دی 1390 01:42 ب.ظ
بسیجی گرامی !

اگر ملاک مقبول بودن یک تفکر طرفداران ان است !

پس خدا را هم نباید قبول داشته باشیم چون طرفداران ان کارهای غیر اخلاقی زیادی انجام داده اند !

اینکه بنده یا شما و یا اون بزرگوار که با نام بسیجی سبز شناخته میشه ..

طرفدار اسلامیم ..

باید به طرفداران اسلام نگاه کنیم یا به خود اسلام !

اگر قرار باشه مردم و ما به طرفداران اسلام نگاه کنیم و با نگاهی به طالبان و انسانهای تند روی ادم کش و اسلام گرایان مفت خور باید از اسلام زده بشیم و بگیم طرفدارانشان را نگاه ! پس اسلام خوب نیس!

اینکه اون شخص از اسلام ملعبه ای برای رسیده به اهدافش استفاده میکنه ربطی به اسلام ندارد و بنده کاری به طرفداران اسلام نباید داشته باشم بلکه باید ببینم خود اسلام چی میگه !

در مورد ولایت فقیه !

دوست گرامی من بسیجی سبز نیستم و مسلمان سبز هستم !

هدف منم برای مبارزه ...
تنها اینه که مردمم از مسلمانی و اسلام دور نشن ! کشورم اباد بشه و دزدی و رانت خواری نباشه ... مسئولین دروغ نگویند و ... مصلحت را فدای حقیقت نکنند!

ولایت فقیه به خودی خود هیچ ایرادی ندارد از نظر من !

اما این در شرایطیه که ولی ! خود را وارد بازیهای سیاسی نکند و فقط به عنوان یک راهنما تاثیر گذار باشد نه اینکه تمام قدرت کشور از مجلس تا ریاست جمهوری و حتی نهاد مجلس خبرگان رهبری که وظیفه اش استیضاح رهبریس زیر نظر بگیرد

نه اینکه تمامی منبرهای کشور را با عقاید خود مطابقت دهد به زور باتوم و زور قدرت !

این ولایت فقیه نیست این ولایت استبداد است !

ولایت فقیه وظیفه اش مرجعیت اصلی مردم است و اگر خود را با قدرت سیاسی قاطی کند استبداد است ..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic