درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :M A
تاریخ:دوشنبه 25 بهمن 1389-01:09 ق.ظ

با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمی شه

چرا مسلمانان و شیعیان با وجود اعتقاد به خدا و  تبعیت از بهترین دین همواره ضعیف هستند و کافران بر آن ها تسلط دارند؟ چرا خداوند به مسلمین کمک نمی کند که در دنیا به پیروزی و سربلندی برسند؟

" ما ناله داریم که چرا خدا یک یهودی ژاندارم آمریکا را به هفتصد میلیون مسلمان به صورت های مختلف نظامی، سیاسی، فکری و اقتصادی مسلط می کند؟ چرا صد میلیون عرب در جنگ پنجم ژوئن شکست خوردند؟ چرا خدا مسلمانان را عزت نمی دهد؟ چرا قوانین طبیعت را به نفع مسلمانان نمی چرخاند؟ عصبانی می شویم، شب از غصه بی خواب می مانیم، رنج می بریم و ناله می کنیم، دعا و استغاثه می کنیم ولی مستجاب نمی شود. پاسخی که قرآن می دهد یک جمله است:

"ان الله لا یغیر و ما بقوم حتی یغیروا  ما بانفسهم[1]"

خدا قانون خود را عوض نمی کند؛ ما باید خودمان را عوض کنیم. ما غرق در جهالتیم، در فساد غوطه وریم، هیچ گونه وحدت و اتحاد نداریم... دروغ گویی و نادرستی را شیوه خود قرار داده ایم و از هر فضیلتی تبری جسته استعفا کرده ایم و در عین حال می خواهیم بر دنیا هم آقایی و سیاست داشته باشیم.[2]

" اگر یک ملتی مسلمان و با ایمان هم باشند، خداشناس هم به قول خودشان باشند، خودشان را ملت قرآن هم حساب بکنند، «اشهد ان لا الله الا الله» و «اشهد ان محمدا رسول الله» و «اشهد ان علی ولی الله» آن ها به آسمان بلند باشد، اما... وقتی رابطه اجتماعی آن ها را می بینید سراسر فساد، دروغ، تهمت، فحشا، ظلم و ستم است، قرآن نه تنها مدعی نیست که چنین ملتی قابل بقاست بلکه  مدعی ست که این ها قابل بقا نیستند و همه این ها از آن اصل سرچشمه می گیرد که هر فردی و هر ملتی اگر از راه بروند به مقصدی که در نهایت راه قرار گرفته است می رسند، ولی اگر به راهی نروند انتظار رسیدن به مقصد آن راه را هم نباید داشته باشند. یک فرد ماتریالیست یا یک ملت ماتریالیست اگر راه دنیای خودش را درست طی بکند قرآن می گوید به مقصد دنیای خودش می رسد، اما یک ملت خداشناس اگر همان راه دنیایی را غلط طی بکند به مقصودش نمی رسد.[3]"

قرآن می گوید اصلا سنت و قانون ما این است که محال است مردمی فاسد باشند و نعمت، لطف و رحمت الهی به آن ها برسد و محال است مردمی خودشان، خودشان را اصلاح کنند و خداوند فیض خودش را به آن ها نرساند، حالا یا دنیوی و اخروی....   ریشه هایی از فساد در میان ما مسلمین وجود دارد، این شاخه هایی است که از آن ریشه ها بیرون آمده ]است[[4].

- رعد 11

2- عدل الهی، ص 112

3-بی  اعتقاد به خدا

4- آشنایی با قرآن، ج4، ص 136-135

 

منبع: نشریه نقطه ویرگول، شماره 3
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : گزیده کتابخوانی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات