درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :هدی
تاریخ:پنجشنبه 30 دی 1389-04:06 ب.ظ

سكوت معنادار امام علی (ع)

با یه بنده خدایی داشتیم در مورد سكوت حضرت علی (ع) بحث می كردیم، خیلی جالب بود كه دیدم واقعا هیچ چیز در مورد سكوت حضرت علی با تمام مدعی بودنش نمی دونه، گفتم این مطب رو بذارم شاید به درد اون بنده خدا و بنده خداهای دیگه ای بخوره، شدیدا تاكید می كنم، چه این مطلب و چه هر مطلب دیگه ای كه می خونید با شرایط روز تطبیقش بدبد، تا بصیرت پیدا كنید...

 

قیام حضرت موجبات آشوب و تلاطم در پایتخت جامعه اسلامی و تضعیف اسلام و امیدوار گردیدن دشمنان می شد. اعتراض در شرایط نامناسب , یک پارچگی جامعه را بر هم زده و زمینه برای استیلای دشمن خارجی و داخلی را فراهم می سازد. از این رو حضرت علی (ع ) می فرمودند: "من صبر کردم ولی همانند آن که تیغی در چشمانم و استخوانی در گلویم باشد"

 

دلایل سکوت معنادار علی (ع ) پس از غصب خلافت

 

الف ) شرایط سیاسی و اجتماعی امت اسلام پس از رحلت پیامبر(ص ): وقتی رهبر یک حرکت عظیم تاریخی که بنیانهای جامعه آن روز را زیرو رو کرده و اندیشه و نظامی نوین برقرار نموده از میان مردم می رود بهترین شرایط برای حرکت ارتجاعی و ضد تکاملی فراهم می آید حال اگر در داخل امت و در بین سران آن نیز درگیری بوجود آید روشن است که امور آن جامعه و امت هیچ گاه به سامان نخواهد رسید و چه بسا نتایج همه حرکتهای قبلی نیز از دست برود. در صدر اسلام نیز دقیقا همین شرایط پیش آمد; دشمنان خارجی حرکت عظیم اسلام همانند روم و ایران آن زمان از یکسو, منافقان و عناصر ارتجاعی داخلی از سویی دیگر منتظر فراهم آمدن شرایطی بودند تا نهال نورسته اسلام را از بیخ برکنند. اگر فرضا علی (ع ) برای احقاق حق دست به شمشیر می برد مسلما جنگ دامنه داری درگیر می شد که پایان آن چیزی جز از بین رفتن زحمات پیامبر(ص ) نبود.

 

ب ) شرایط محیط و افکار عمومی نیز آمادگی قبول نبردی داخلی در بین اصحاب پیامبر(ص ) را نداشت زیرا همگان انتظار داشتند که اصحاب بزرگ پیامبر(ص ) پس از آن حضرت همانند او عمل نمایند و محور وحدت جامعه باشند نه اینکه به نزاع و درگیری در بین خود اقدام نمایند..

 

ج) نکته دیگری که شایان توجه است آنکه در امور داخلی امت اسلامی روا نیست که هر کس برای احقاق حق خود دست به شمشیر ببرد و مسلحانه و به زور در صدد احقاق حق خود باشد از روش علی (ع ) و دیگر ائمه چنین بر می آید که آنان برای احقاق حق خود در جامعه هرگز و ابتدا دست به شمشیر نبرده اند بلکه سعی آنها بر این بوده که با روشنگری و تبلیغ حقیقت زمینه را برای یک حرکت عمومی در جامعه فراهم نمایند. در برخی از روایات و اسناد تاریخی این مسائله تایید گردیده و سر آن حفظ وحدت و انسجام اجتماعی و جلوگیری از سوئ استفاده کسانی است که ورای اختلاف امام (ع ) و خلفا اهداف سیاسی شکننده دیگری را دنبال می کردند.

 

منبع: پایگاه حوزه، شماره 2- 18246

 

بنابراین هم به اون عزیز و هم به سایر عزیزان عرض می كنم، مسلمون تنها به زبانش مسلمون نیست، به هزار چیز دیگه هم بستگی داره....
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : سیاسی 
نویسنده :M A
تاریخ:چهارشنبه 29 دی 1389-01:33 ق.ظ

طنز مهران مدیری

امشب داشتم تو نت یه چرخی می زدم که تو قسمت نظرات یک وبلاگ که به تمجید از سریال قهوه تلخ پرداخته بود، یک لینک دیدم  که مربوط بود به نقد  طنز کریسمس مهران مدیری. واسم جالب بود. آخه این چند وقته با مطالب جالب راجع به طنز های مهران مدیری مواجه می شم. مطالبی مثله نشانه های  فراماسونری موجود در قهوه تلخ و نقد کریسمس. پایین لینکهای همشون می ذارم. بهتون پیشنهاد می کنم یه نگاه گذرا هم شده به لینک های زیر بندازید.

قهوه تلخ و فراماسونری:

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

نقد طنز کریسمس
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : فرهنگی 
نویسنده :هدی
تاریخ:سه شنبه 28 دی 1389-04:09 ب.ظ

آرماگدون غربی، قرقیسیای اسلامی

مؤسسات دینی آمریكایی و اروپایی به همراه رسانه های دیداری و شنیداری این دولتها، از سالهای دهه هشتاد میلادی مردم خود را به ایمان جمعی به وقوع حادثه ای بزرگ در سرزمین شام که به نبردی هسته ای خواهد انجامید توجه داده اند . این مؤسسات پیوسته مردم خود را به ایمان به این نکته فرا می خوانند که بزودی لشکری از دشمنان مسیح که بدنه اصلی آن از میلیونها نظامی تشکیل یافته، از عراق حرکت می کند و پس از گذشتن از رود فرات - که در آن زمان به خشکی گراییده است - به سوی قدس رهسپار می شود . اما نیروهای مؤمن به مسیح راه این لشگر را سد کرده و همگی در «آرماگدون» با یکدیگر برخورد خواهند کرد و در این مکان است که درگیری اتفاق خواهد افتاد . صخره ها ذوب می شوند ... دیوارها بر زمین فرو می غلتند ... پوست تن انسانها در حالیکه ایستاده اند ذوب شده و میلیونها نفر از بین می روند ... و این نبردی نهایی و هسته ای است ... سپس مسیح برای بار دوم از جایگاه بلند خود بر زمین فرود می آید ... و پس از چندی زمام رهبری جهان را در دست گرفته و صلح جهانی را برقرار می کند ... او دولت صلح را بر زمین نو و زیر آسمانی تازه بنا می کند ... و این مهم را از مرکز فرماندهی خود در قدس عملی می سازد .

مؤسسات دینی آمریکایی این نکته را روشن ساخته اند که سپاهی که از عراق به سوی قدس رهسپار خواهد شد، بنا به پیشگویی حرقیال (فصل 38 و 39) از نظامیانی از عراق، ایران، لیبی، سودان و قفقاز در جنوب روسیه تشکیل می شوند !!!!

یک بررسی انجام گرفته از سوی مؤسسه «تلسن » که در اکتبر سال 1985 م . به نشر رسیده است; نشان می دهد که در حال حاضر 61 میلیون آمریکایی در انتظار واقعه آرماگدون گوش خوابانده اند، آرماگدونی که این عده از آن سخن می گویند همان حادثه عظیمی است که پیش از ظهور مهدی، عجل الله تعالی فرجه، رخ خواهد داد، همان حادثه بزرگی که ائمه ما، علیهم السلام، نام «قرقیسیا» را بر آن اطلاق کرده اند . ائمه ما، علیهم السلام، از این نکته خبر داده اند که میلیونها نظامی از آمریکا، اروپا، روسیه، ترکیه، مصر و دول مغرب عربی به اضافه سربازانی از سرزمین شام شامل کشورهای سوریه، اردن، لبنان، فلسطین و اسراییل همگی در ناحیه ای در این محدوده تحت عنوان «قرقیسیا» با یکدیگر برخورد کرده و پس از حصول درگیری، این سفیانی است که در پس آنکه همگی را چونان کشتزاری درو شده در هم می کوبد از صحنه نبرد پیروز بیرون می آید .

در صحیحه میسر از امام باقر، علیه السلام، نقل است که فرمود:

«ای میسر! از اینجا تا قرقیسیا چقدر راه است؟» عرض کردم: «همین نزدیکیها در ساحل فرات قرار دارد .» پس فرمودند: «اما در این ناحیه واقعه ای اتفاق خواهدافتاد که از زمانی که خداوند متعال آسمانها و زمین را آفریده بی سابقه بوده، چنانکه تا وقتی آسمانها و زمین برپا هستند هم، واقعه ای همچون آن اتفاق نخواهد افتاد ... سفره ای است که درندگان زمین و پرندگان آسمان از آن سیر می شوند .» (الکلینی، محمد بن یعقوب الکافی، ج 8، ص 295، ح 451; النعمانی، محمدبن ابراهیم، کتاب الغیبة، باب 14، ص 267، ح 36 . م .)

آرماگدونی که این عده از آن سخن می گویند همان حادثه عظیمی است که پیش از ظهور مهدی، عجل الله تعالی فرجه، رخ خواهد داد، همان حادثه بزرگی که ائمه ما، علیهم السلام، نام «قرقیسیا» را بر آن اطلاق کرده اند .

منبع:الفکر الجدید، مجلة فصیلة تغنی بالفکر و قضایا المسلم المعاصر، تصدر عن دار الاسلام للاراسات و النشر بر لندن، الحد المزدوج 15 - 16، السنه الخامسه، شوال 1417ه، شباط 1997 م .__ مترجم: امین میرزایی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :هدی
تاریخ:دوشنبه 27 دی 1389-09:31 ب.ظ

باز هم تری جونز افراطی بر علیه قرآن!!!!

به گزارش آینده روشن، «تری جونز» كشیش افراطی یكی از كلیساهای ایالت فلوریدای آمریكا كه چندی پیش در تصمیمی گستاخانه، روز ۱۱ سپتامبر را به عنوان «روز جهانی آتش‌زدن قرآن» نامیده بود؛ در اقدامی دیگر روزی را به عنوان «روز محاكمه قرآن» نامیده است. 

بر اساس گزارش شبكه شش اورلاندو، جونز روز
۲۰ مارس (یكشنبه ۲۹ اسفند) را به این منظور اختصاص داده است و در نواری ویدئویی كه بر روی سایت مشهور یوتیوب قرار داده، اعلام كرده است: «قرآن در برابر شهود و وكلا محاكمه خواهد شد». 

این كشیش افراطی در این نوار توهین‌آمیز از مدافعان قرآن خواسته است فردی را برای دفاع از آن انتخاب كنند و گفته است: ما مدافعان قرآن را به چالش می‌كشیم و ما از وكلای آن دفاع عملی می‌خواهیم. 

در همین حال «عبدالمعطی بیومی» عضو مجمع مطالعات اسلامی الازهر با رد محاكمه قرآن به عنوان متنی الهی گفت: ما در عین حال حاضریم در مناظره‌ای موضوعی و عادلانه درباره معانی قرآن شركت كنیم. 

وی افزود: ما می‌توانیم آنچه كه در قرآن آمده را برای جهانیان شرح دهیم. 

این اقدام توهین‌آمیز «تری جونز» كه به نظر می‌رسد تلاشی دیگر از سوی محافل صهیونیستی برای محك زدن حساسیت مسلمانان باشد؛ در حالی است كه تلاش قبلی وی مبنی بر آتش زدن قرآن با محكومیت شدید بین‌المللی مواجه شد. 

به گزارش فارس، «تری جونز» همان كشیش افراطی مسیحی است كه به دلیل طرح پیشنهاد گستاخانه آتش زدن قرآن در روز
۱۱ سپتامبر «احمق فلوریدا» لقب گرفت. 

پیش از این برخی از تحلیل‌گران آمریكایی از جمله «ویكتوریا كلارك»، اقدامات «تری‌جونز» را در راستای كسب شهرت و پول عنوان كرده‌اند. كلارك با ارائه مثال‌هایی از برخی فرقه‌های ضاله مسیحی در آمریكا تصریح كرده بود كه تری جونز قصد داشت با نمایش قرآن‌سوزی برای دكان مذهبی خود مشتری‌های بیشتری جذب كند. 

جالب اینكه «گوئیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان پیش از این كشیش افراطی آمریكایی را «دیوانه» خطاب كرده بود. حتی «اِما جونز» دختر «تری جونز» نیز پدر خود را «دیوانه» خوانده و در گفت‌وگو با اشپیگل گفته بود: پدرم مرتباً خود را با حضرت موسی مقایسه می‌كرد! 

به گزارش فارس، پیشنهاد جدید «تری جونز» در حالی مطرح می‌شود كه كشیشان آمریكایی و انگلیسی در دو سال اخیر با رسوایی‌های اخلاقی بسیاری از جمله «آزار جنسی كودكان» مواجه شده‌اند. 

منبع:سایت خبری آینده روشن

نمی دونم چه حكمتیه كه یه كشیش افراطی دیوانه، كه حتی دخترش هم خل و چل خطابش می كنه، این قدر راحت توی كل رسانه های دنیا مطرح میشه!!! به نظر شما عجیب نیست؟

اهانت به قرآن و مقدسات اسلامی بار ها و بارها در محافل شیطان پرستی قانونی آمریكا و اروپا انجام شده بدون این كه چنین پوشش خبری گسترده ای رو داشته باشه و به نظر من این طبیعی نیست...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : اخبار روز 
نویسنده :هدی
تاریخ:دوشنبه 27 دی 1389-08:45 ب.ظ

تعریف واژه هولوكاست

واژه هولوكاست ریشه یونانی دارد و مركب از واژه یونانی holos به معنای تمام و kalein به معنای سوزاندن و تركیب این دو واژه به معنای «قتل عام از طریق سوزاندن دسته جمعی انسان ها در آتش است» كه به كشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم اشاره دارد.

 

این واژه نخستین بار توسط فردی به نام «الی وایزل» به كار گرفته شد.معادل این واژه در عبری كلاسیك «اولم كالیل» و در عبری مدرن «شوآ» آمده است.

 

 این واژه در اصطلاح به معنای فداكاری مذهبی و شامل فنا كردن یك یا چند قربانی در پیشگاه معبود است.

 

در آیین یهودیت هولوكاست هدیه ای است (یك حیوان پاك) كه با سوزاندن كامل به پیشگاه خداوند تقدیم میشود. حامیان و جاعلان اسطوره هولوكاست با استفاده از این واژه سعی دارند تا به كشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم رنگ و بویی مذهبی دهند و همچنین نشان دهند كه كشته شدگان برای رسیدن به یك هدف مقدس و الهی مرگ را برگزیدند و در راه معبود به شهادت رسیدند. اینگونه بود كه آنها وانمود كردن كه عمل قربانی در جنگ نوعی فداكاری مذهبی بوده است.

 

ادامه دارد...

 

دانستنی های سیاسی، 39
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :M A
تاریخ:دوشنبه 27 دی 1389-04:21 ب.ظ

هاشمی و احمد توکلی به هم می‏پیوندند؟

این عنوان یکی از متن های وبلاگ میثم تماره.  برا من جالب بود چون بعد از مدتها یک حرف درست حسابی از این بچه مذهبی ها پیدا کردم واسه خوندن. چند وقت بود که  مباحث بچه های محراب اندیشه کلافم کرده بود چرا که خیلی ساده لوحانه  به نظر میومدند.

برا ی خوندن توضیحات عنوان بالا به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : شخصیت شناسی 
نویسنده :هدی
تاریخ:یکشنبه 26 دی 1389-03:26 ب.ظ

موسوی مهره ای بیش نبود!

موسوی در بهمن و اسفند 87 با مصاحبه هایی كه انجام داد، موضع و دیدگاه خود را مشخص كرد كه این دیدگاه ها به ویژه در حوزه مسائل سیاسی و اقتصادی همان دیدگاههایی بود كه از وی به عنوان نخست وزیر دوران جنگ یاد می رفت اما بعد از اعلام نامزدی وی و انصراف خاتمی، گروههایی از اصلاح طلبان مانند گروه فشار دور او را گرفتند و حمایت از وی را مشروط به پذیرش شروط آنان كردند.

این شروط باعث شد تا فضایی دور موسوی ساخته شود و قرائنی از وی به جامعه داده شود كه با موسوی اصلی كه به عنوان نخست وزیر دوران جنگ شناخته می شد فاصله داشت.

در دو هفته پایانی هزار سخنرانی در حمایت از موسوی در سراسر كشور ترتیب داده شد كه هیچ كدام از سوی موسوی نمایندگانی نداشتند در حالی مه تندترین و افراطی ترین مواضع از جانب وی به جامعه القا می كردند. (بسیار قابل تامل است).

وی تاكید كرد این مساله موجب شد كه رایی كه موسوی روی آن سرمایه گذاری كرده بود دچار تغییر و دگرگونی شود.

در واقع موسوی به قیمت به دست آوردن عده ای، رای بسیاری را از دست داد. در حالی كه او در جناح بندی اصولگرا و اصلاح طلب چندان صف بندی نداشت و حتی حامیان زیادی نیز در بین اصولگرایان داشت.

اسیر شدن موسوی در چنبره این گروهها و دور شدن از موسوی كه جامعه اورا میشناحت، سبب هم صدایی گروههای قانونی كه تا قبل از 22 خرداد پایبند به مسیر قانونی بودند با گروههای معاند نظام و شبكه های خارجی و تروریستی شد.

 

برگرفته از سخنان امیر حسین مهدوی عضو ارشد ستاد انتخایاتی موسوی و سردبیر روزنامه اندیشه نو و عضو شورای مركزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، نشریه سیاسی یادداشت، تیرماه 88

 

دونستن این كه اون گروههای اصلاح طلب چه كسانی بودند و به چه هدف این بار بزرگ رو بر دوش موسوی انداختند جای سوال دارد و از آن مهم تر زرنگی آنهاست كه در نهایت همه تقصیرها بر دوش موسوی افتاد
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : سیاسی 
نویسنده :هدی
تاریخ:شنبه 25 دی 1389-06:43 ب.ظ

به دنبال راستی باشید اگرچه گمان میكنید كه در آن نابودی وجود دارد

به دنبال راستی باشید اگرچه گمان میكنید كه در آن نابودی وجود دارد زیرا راستی (در نهایت) باعث نجات (انسان) میشود و از دروغ دوری كنید، اگر چه گمان میكنید كه در آن نجات وجود دارد، زیرا دروغ (در نهایت) باعث نابودی است.

پیامبر اكرم (ص)، نهج الفصاحه، صفحه 267

 

هرگز خداوند كسی را به خاطر نادانی اش عزیز نگردانده و كسی را بخاطر بردباری اش ذلیل و خوار نكرده است.

پیامبر اكرم (ص)،‌ جهاد با نفس، حدیث 260
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : گزیده کتابخوانی 
نویسنده :هدی
تاریخ:شنبه 25 دی 1389-01:00 ق.ظ

بحث من و یك بسیجی سبز

این بحث بین من و یكی از وبلاگ نویسهای محترم فضای سایبر صورت گرفت، هر دو در پی فهمیدن بودیم و هوچی گری و توهین مطرح نبود، افراد دو طرف بحث مسلمان و شیعه بوده، به امام خمینی (ره) ارادت داشته و اختلاف از زمان بعد از امام خمینی شروع می شود. اگر شما هم حرف منطقی به دور از توهین و تحقیر دارید، بسم الله.

سبز رنگ خیلی قشنگ و قابل احترامیه، اما از اون مهم تر اینه كه چرا و به چه دلیل سبز با مبانی اسلام مشكل داره؟
چرا تو دانشگاه من هر چی سبزی می بینم تا دخترای فاكول به سرن و یا پسرای مشهور به ...
شما كه امام خمینی رو خیلی دوست دارید(طبق گفته خودتون) مگه اون صحبت امام خمینی رو نشنیدید كه میفرمایند، هر كسی كه دشمنتون ازش تعریف كرد بدونید كه دشمن شماست، هر كسی كه آمریكا ازش تعریف كرد بدونید كه دشمن شماست، برادر بسیجی كافبه به نگاه به شبكه های ماهواره ای و شبكه های آمریكایی بزنی و ببینی دارند از سبزی ها حمایت می كنند یا نه!

سلام خواهرم
در ابتدا با تشکر از حضورتان.
راستش باید بگم اگه منطق شما را بپذیریم باید احمدینژادو به اقرار خودمقامات اسراییل از بزرگترین خدمتگزاران اسراییل دانست.توصیه امام(ره) در اینمورد یک راهنماست و نه یک قانون کلی وبقول امام علی باید حق وباطل را شناخت و سپس اهلش شناخته میشوند.شاخصه های حق و باطل نیز در عباراتی چون دروغ و ظلم و عوامفریبی و ... قابل ردیابی میباشند.
توصیه میکنم مقاله دکتر محمد مطهری در تابناک تحت عنوان شاد کردن دشمن را بخوانید.
ضمنا بهتر است بجای مسخره کردن عقاید دیگران به استدلال و احترام متقابل روی آورید تا اخلاق جای بی اخلاقی را بگیرد.

بقیه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :M A
تاریخ:جمعه 24 دی 1389-05:20 ب.ظ

اللهم عجل لولیک الفرج...

 

چه جمعه ها که یک به یک غروب شد نیامدی

چه بـغـضهـا کـه در گـلو رسـوب شـد نیـامـدی

خلـیل آتشین سـخن ؛ تبر بـه دوش بت شکن

خــدای مـا دوباره سـنگ و چـوب شـد نیامـدی

بـرای مـــا کـه خــســته ایــم نه ؛ ولــی

برای عــده ای چـه خــوب شـد نیامــدی

تـمـام طـول هفته را به انتظار جـمعه ام

دوباره صبح؛ ظهر؛ نه غروب شد نیامدی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :هدی
تاریخ:پنجشنبه 23 دی 1389-08:46 ب.ظ

اختلاف انسانها در جذب و دفع

 

  1. افرادی كه نه جاذبه دارند و نه دافعه، نه كسی آنها را دوست دارد و نه كسی دشمن دارد، این، یك موجود ساقط و بی ارزش است. حیوانی است غذایی می خورد و خوابی میرود و در میان مردم می گردد، همچون گوسفندی كه نه دوست كسی است و نه دشمن كسی، و اگر هم باو رسیدگی كنند و آب وعلف دهند برای این است كه در موقع از گوشتش استفاده كنند.
  2. مردمی كه جاذبه دارند، اما دافعه ندارند، با همه می جوشند و گرم می گیرند و همه مردم از همه طبقات را مرید خود می كنند، در زندگی همه كس آنها را دوست دارد و كسی منكرشان نیست. غالبا خیال می كنند كه حسن خلق و لطف معاشرت و به اصطلاح امروز "اجتماعی بودن" همین است كه انسان همه را با خود دوست كند. اما این برای انسان هدف دار و مسلكی كه فكر و ایده ای را در اجتماع تعقیب می كند و درباره منفعت خودش نمی اندیشد میسر نیست، چنین انسانی خواه ناخواه یك رو و قاطع است مگر این كه منافق و دو رو باشد. تنها كسی موفق میشود دوستی طبقات محتلف و صاحبان ایده های مختلف را جذب كند كه متظاهر و دروغگو باشد و با هر كسی مطابق میلش بگوید و بنماید، اما اگر انسان یك رو باشد و مسلكی، قهرا یك عده ای با او دوست می شوند و یك عده ای نیز دشمن.
  3. مردمی كه دافعه دارند و جاذبه ندارند، دشمن سازند اما دوست ساز نیستند، اینها نیز افراد ناقصی هستند و این دلیل بر آن است كه فاقد خصائل مثبت انسانی میباشد زیرا اگر از خصائل انسانی بهره مند بودند گروهی ولو عده قلیل طرفدار و علاقه مند داشتند، زیرا در میان مردم همواره آدم خوب وجود دارد هرچند عددشان كم باشد.
  4. مردمی كه هم جاذبه دارند و هم دافعه، انسانهایی با مسلك كه در راه عقیده و مسلك خود فعالیت می كنند، گروههایی را به سوی خود می كشند، در دلهایی بعنوان محبوب و مراد جای می گیرند و گروههایی را هم از خود دور می كنند، هم دوست سازند و هم دشمن ساز، هم موافق پرورند و هم مخالف پرور

برای من این مطلب خیلی جالب بود، معیار خوبی تا قبل از این برای من تعداد طرفدارای یك نفر بود، فكر می كردم اون كسی كه همه آدمهای روی زمین دوستش دارند باید انسان بی نظیری باشه، اما حالا می فهمم انسان قدرمند به كی میگن

به علی شناختم من به خدا قسم خدارا

جاذبه و دافعه علی، استاد شهید مرتضی مطهری
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : گزیده کتابخوانی 
نویسنده :هدی
تاریخ:پنجشنبه 23 دی 1389-02:29 ق.ظ

نامه امام خمینی(ره) به آقای منتظری "عدم صلاحیت برای تصدی رهبری نظام جمهوری اسلامی "

(جلد 21- صفحه 330) نامه
زمان: 6 فروردین 1368 / 18 شعبان 1409
مكان: تهران، جماران
موضوع: عدم صلاحیت برای تصدی رهبری نظام جمهوری اسلامی
مخاطب: منتظری، حسین علی

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای منتظری
با دلی پر خون و قلبی شكسته چند كلمه‌ای برایتان می‌نویسم تا مردم روزی در جریان امر قرار گیرند. شما در نامه اخیرتان نوشته‌اید كه نظر تو را شرعاً بر نظر خود مقدم می‌دانم؛ خدا را در نظر می‌گیرم و مسائلی را گوشزد می‌كنم. از آنجا كه روشن شده است كه شما این كشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرال‌ها و از كانال آنها به منافقین می‌سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید. شما در اكثر نامه‌ها و صحبت‌ها و موضعگیری‌هایتان نشان دادید كه معتقدید لیبرال‌ها و منافقین باید بر كشور حكومت كنند. به قدری مطالبی كه می‌گفتید دیكته شده منافقین بود كه من فایده‌ای برای جواب به آنها نمی‌دیدم. مثلا در همین دفاعیه شما از منافقین تعداد بسیار معدودی كه در جنگ مسلحانه علیه اسلام و انقلاب محكوم به اعدام شده بودند را منافقین از دهان و قلم شما به آلاف و الوف رساندند و می‌بینید كه چه خدمت ارزنده‌ای به استكبار كرده‌اید. در مساله مهدی هاشمی قاتل، شما او را از همه متدینین متدین‌تر می‌دانستید و با اینكه برایتان ثابت شده بود كه او قاتل است مرتب پیغام می‌دادید كه او را نكشید. از قضایای مثل قضیه مهدی هاشمی كه بسیار است و من حال بازگو كردن تمامی آنها را ندارم. شما از این پس وكیل من نمی‌باشید و به طلابی كه پول برای شما می‌آورند بگویید به قم منزل آقای پسندیده و یا در تهران به جماران مراجعه كنند. بحمد الله از این پس شما مساله مالی هم ندارید. اگر شما نظر من را شرعاً
مقدم بر نظر خود می‌دانید -كه مسلماً منافقین صلاح نمی‌دانند و شما مشغول به نوشتن چیزهایی می‌شوید كه آخرتتان را خراب‌تر می‌كند-، با دلی شكسته و سینه‌ای گداخته از آتش بی‌مهری‌ها با اتكا به خداوند متعال به شما كه حاصل عمر من بودید چند نصیحت می‌كنم دیگر خود دانید:

1 - سعی كنید افراد بیت خود را عوض كنید تا سهم مبارك امام بر حلقوم منافقین و گروه مهدی هاشمی و لیبرال‌ها نریزد.
2 - از آنجا كه ساده‌لوح هستید و سریعاً تحریك می‌شوید در هیچ كار سیاسی دخالت نكنید، شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد.
3 - دیگر نه برای من نامه بنویسید و نه اجازه دهید منافقین هر چه اسرار مملكت است را به رادیوهای بیگانه دهند.
4 - نامه‌ها و سخنرانی‌های منافقین كه به وسیله شما از رسانه‌های گروهی به مردم می‌رسید؛ ضربات سنگینی بر اسلام و انقلاب زد و موجب خیانتی بزرگ به سربازان گمنام امام زمان -روحی له الفدا- و خون‌های پاك شهدای اسلام و انقلاب گردید؛ برای اینكه در قعر جهنم نسوزید خود اعتراف به اشتباه و گناه كنید، شاید خدا كمكتان كند.

و الله قسم، من از ابتدا با انتخاب شما مخالف بودم، ولی در آن وقت شما را ساده‌لوح می‌دانستم كه مدیر و مدبر نبودید ولی شخصی بودید تحصیل‌كرده كه مفید برای حوزه‌های علمیه بودید و اگر این گونه كارهاتان را ادامه دهید مسلما تكلیف دیگری دارم و می‌دانید كه از تكلیف خود سرپیچی نمی‌كنم. و الله قسم، من با نخست‌وزیری بازرگان مخالف بودم ولی او را هم آدم خوبی می‌دانستم. و الله قسم، من رای به ریاست جمهوری بنی‌صدر ندادم و در تمام موارد نظر دوستان را پذیرفتم.
سخنی از سر درد و رنج و با دلی شكسته و پر از غم و اندوه با مردم عزیزمان دارم: من با خدای خود عهد كردم كه از بدی افرادی كه مكلف به اغماض آن نیستم هرگز چشم‌پوشی نكنم. من با خدای خود پیمان بسته‌ام كه رضای او را بر رضای مردم و دوستان مقدم دارم؛ اگر تمام جهان علیه من قیام كنند دست از حق و حقیقت برنمی‌دارم.
من كار به تاریخ و آنچه اتفاق می‌افتد ندارم؛ من تنها باید به وظیفه شرعی خود عمل كنم. من بعد از خدا با مردم خوب و شریف و نجیب پیمان بسته‌ام كه واقعیات را در موقع مناسبش با آنها در میان گذارم. تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام؛ سعی كنند تحت تاثیر دروغ‌های دیكته شده كه این روزها رادیوهای بیگانه آن را با شوق و شور و شعف پخش می‌كنند نگردند. از خدا می‌خواهم كه به پدر پیر مردم عزیز ایران صبر و تحمل عطا فرماید و او را بخشیده و از این دنیا ببرد تا طعم تلخ خیانت دوستان را بیش از این نچشد. ما همه راضی هستیم به رضایت او؛ از خود كه چیزی نداریم، هر چه هست اوست. و السلام.

یكشنبه 6 / 1 / 68
روح‌الله الموسوی الخمینی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : صحیفه نور 
نویسنده :هدی
تاریخ:پنجشنبه 23 دی 1389-01:02 ق.ظ

نتایج تکان‌دهنده نظرسنجی یک تیم تحقیقاتی در تهران

«علی اکبر رائفی‌پور» مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه یهودشناسی و صهیونیزم است که فعالیت‌های بدیعی را در این زمینه داشته است. وی سال گذشته و در آستانه 13 آبان به همراه تیمی از دانشجویان به اجرای یک طرح تحقیقاتی در مدارس شهر تهران می‌پردازد که بر اساس تهیه آمار از روحیات دانش‌آموزان 13 ساله برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است.

یادداشت رائفی‌پور درباره این طرح پژوهشی و تحلیل آن است.

 

سنجش روحیات حسین فهمیده‌های امروز
سال گذشته پروژه‌ای را اجرا کردیم که براساس سنجش «سلاح استراتژیک انقلاب و جمهوری اسلامی» و شناخت دشمن از آن طرح‌ریزی شده بود. این طرح یک کار آماری دقیق در مدارس راهنمایی کشور بود که توسط تیمی از دانشجویان آمار و علوم اجتماعی اجرا شد. بر این اساس به سراغ دانش‌آموزان 13 ساله محصل در پایه سوم راهنمایی رفتیم. یعنی همان حسین فهمیده‌های امروز که برخی مدعی‌اند از تفکر شهدا دورند و عرقی نسبت به شهید فهمیده‌ها نداشته و مشغول بازی‌های رایانه‌ای‌اند و حتی...
برای این کار آماری، یک فیلم 10 دقیقه‌ای را سر کلاس برای دانش‌آموزان سوم راهنمایی نمایش دادیم. در این فیلم اثری از تشجیع و تهییج احساسات نبود و فقط برخی از اثرات کار حسین فهمیده اکران شده و گستره «موج انفجار شهادت‌طلبی» او به تصویر کشیده شده بود؛ موجی که از جنس موج عاشورایی است که طی 14 قرن کسی توان مقابله با آن را ندارد.
نتیجه این کار آماری بسیار قابل توجه بود. جامعه هدف، مدارس پایین شهر و بالای شهر تهران را در بر می‌گرفت. یعنی از معمولی‌ترین مدارس تا بهترین‌ها، غیرانتفاعی‌ها و مدارسی که مدیریت و فضای خاص دارند. نکته عجیب این بود که نتایج در کل این مدارس هیچ تفاوتی نداشت.

 

آماری از روحیه شهادت‌طلبی حسین فهمیده‌های امروز
در آماری که بدست آوردیم، 82.9 درصد سیزده ساله‌ها ابراز داشتند که اگر یک بار دیگر موقعیت حسین فهمیده پیش بیاید، همان کار را انجام خواهند داد. در جمع‌آوری رأی دانش‌آموزان دقت زیادی شد تا از رأی همدیگر مطلع نباشند و تحت تاثیر احساسات قرار نگیرند. حتی کارشناسان این کار، برای بچه‌ها بازدارندگی‌های احساسی همچون توجه به حس پدر و مادرشان در صورت شهادت آنها را نیز به وجود می‌آوردند، اما نتیجه تفاوتی نداشت.
از طرفی بازخورد اطلاعاتی که نوجوانان این مدارس از حسین فهمیده کسب کرده بودند نیز خیلی مهم بود. تا جایی که معلمان آنها اظهار می‌داشتند که دانش‌آموزان تا مدت‌ها درباره حسین فهمیده و عملیات استشهادی او پرس‌وجو و بحث می‌کردند.

 

اگر جنگ شود؛ همه دنیا عملیات استشهادی را از ما خواهند آموخت
اگر امروز روی 13 ساله‌هایمان کار تربیتی انجام دهیم، امنیت کشورمان حفظ می‌شود. از طرفی در صورتی که برای خرید یک هواپیما باید میلیاردها پول بدهیم و یا اگر یک ناو داشته باشیم و دشمن قصد زدن آن را داشته باشد، حتی نخواهیم فهمید که از کدام طرف خورده‌ایم؛ در این صورت راه تضمین امنیت و سلاح استراتژیک ما ایمان است. اما چگونه؟
به این صورت که اگر امریکا به ایران حمله کند، می‌داند که با قدرت رسانه‌های امروزی میدان نبرد به «صحنه تئاتر» تبدیل شده و تمام دنیا سلحشوری‌ها و حماسه‌ها و صحنه‌های ایثار و استشهاد ما را خواهند دید و قطعاً الگو خواهند گرفت. پس امریکا چنین خبطی را تا وقتی که ما سلاح ایمان داشته باشیم، مرتکب نخواهد شد.

حمله دشمن؛ به محض ته کشیدن حسین فهمیده‌ها
در شرایطی که دشمن شرق و غرب و شمال و جنوب کشور ما را محاصره کرده و پایگاه‌سازی کرده و دائماً آماده هجوم است، اگر ساعت یک نیمه شب یقین پیدا کنند که حسین فهمیده‌های ما ته کشیده، قطعاً ساعت یک و پنج دقیقه به ما حمله خواهند کرد.
چرا که «گالوپ‌»ها و مؤسسات آماری و جاسوسی آنها دائماً در این مملکت در حال تهیه«آمار حسین فهمیده‌های ما به صورت ماهانه هستند. برای همین است که خیل محصولات فرهنگی و بازی‌های رایانه‌ای را به سمت نوجوانان ما سرازیر کردند تا از بین آنها حسین فهمیده ساخته نشود.

http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=12762
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : فرهنگی 
نویسنده :M A
تاریخ:چهارشنبه 22 دی 1389-01:30 ب.ظ

گزیده کتابخوانی...

 

هر که بگویید تشکیل حکومت اسلامی ضرورت ندارد منکر ضرورت اجرای احکام اسلام شده و جامعیت احکام و جاودانگی دین مبین اسلام را انکار کرده است.

منبع:کتاب ولایت فقیه امام خمینی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : گزیده کتابخوانی 
نویسنده :M A
تاریخ:چهارشنبه 22 دی 1389-12:05 ق.ظ

ویژه نامه شماره7 گروه بصیرت دانشگاه صنعتی شاهرود

حجم فایل:3.01 مگابایت

برای دانلود اینجا را کلیک نمایید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
  • تعداد صفحات :4
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic