درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :M A
تاریخ:دوشنبه 29 آذر 1389-06:55 ب.ظ

...وبالاخره کوفه

...وبالاخره کوفه – چه آهنگ ناخوشایندی دارد این  نام، و چه بار سنگینی از رنج با خود می آورد! باری به سنگینی همه رنج هایی که علی(ع) از کوفیان کشید... بگذار رنج های زهرا و حسن و حسین را نیز بر آن بیافزاییم؛ باری به سنگینی همه رنجی که در این آیه مبارکه نهفته است: لقد خلقنا الانسان فی کبد. آه چه رنجی!

 

برگرفته از کتاب فتح خون- شهید سید مرتضی آوینی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :M A
تاریخ:شنبه 27 آذر 1389-05:40 ب.ظ

طلوع می کند اکنون به روی نیزه سری

نشسته سایه ای از آفتاب بر رویش

به روی شانه طوفان رهاست گیسویش

کجاست یوسف مجروح پیرهن چاکم

که باد از دل صحرا می آورد بویش

کسی بزرگتر از امتحان ابراهیم

کسی چنان که به مذبح برید چاقویش

نشسته است کسی کنارش که می گرید

کسی که دست گرفته به پهلویش

هزار مرتبه پرسیده ام ز خود که او کیست

که این غریب نهاده است سر به زانویش؟

کسی در آن طرف دشت ها نه معلوم است

کجای حادثه افتاده است بازویش

کسی که با لب خشک و ترک ترک شده اش

نشسته تیر به زیر کمان ابرویش

کسی است وارث این دردها که چون کوه است

عجب که کوه ز ماتم سپید شد مویش

عجب که کوه شده چون نسیم سرگردان

که عشق می کشد از هر طرف به هر سویش

طلوع می کند اکنون به روی نیزه سری

که روی شانه ی طوفان رهاست گیسویش

(با تشکر از آتنا جان)
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : دل نوشته 
نویسنده :M A
تاریخ:جمعه 26 آذر 1389-01:37 ق.ظ

چی شد که اینجام...؟!

داشتم به این فکر می کردم که چی شد من اینجام؟ چی شد منی که اصلا حوصله سیاست و اخبار رو از این جور چیزا رو نداشتم حالا دنبال این راه افتادم که ببینم دنیا دست کیه؟ من کیم؟ اینجا کجاست؟

شاید اولش از اون سفرمون به اردو جنوب شروع شد؟! شاید اولش حرفای آقای خالقی(استادی همراهمون تو اردو جنوب همراهمون) بود؟! شاید اولش اونجایی بود که زندگینامه شهدا رو خوندمو دغدغه هاشون رو با دغدغه های خودم مقایسه کردم؟! شایدم اولش جلسات فراماسونری آقای رائفی پور بود؟! شاید......

به نظرم اصلا مهم نیست که اولش کجا بود؟ چی بود و چطوری شروع شد؟! فقط اونی که مهمه اینه که الان تشنه دونستنم. تشنه اینم که از همه چی سر دربیارم. تشنه اینم که بتونم راهمو درست انتخاب کنم. این تشنگی رو این روزا صدای العطش طفلان امام حسین(ع) بیشتر کرده. این تشنگی رو صدای گریه کسی که به پرده کعبه چنگ زده بود و از خدا می خواست که به خاطر گناه بزرگ – غارت کردن انگشت و انگشتر باهم – اونو ببخشه بیشتر کرده. این چند روز به خصوص وقتی که پای صحبت های حاج آقا اشرفی-سخنران مراسم عزاداری دانشگاه مون- می شستم چیزی که تنم رو خیلی می لرزوند، ترس از قرار گرفتن تو صف دشمن بود. ترس از این بود که بصیرت نداشته باشم. ترس از اینکه باور کن امام خارجیه شده، ترس از اینکه نتونم وظایفمو اولویت بندی کنم. ترس از اینکه نفهمم کمک کردن به امام الان از حج م هم واجب تره.

 اتفاقات این چند روز باعث شد که بفهمم خیلی از دنیا عقبم، هنوز خیلی چیزاست که نمی دونم و توش شبه دارم. هنوز به اهمیت خیلی چیزا پی نبردم.هنوز از خواب غفلت درست و درمون بلند نشدم. هنوز دارم با خودم کلنجار میرم که دوباره سرمو بذارم رو بالش رو برم تو خواب عمیق یا نه بلندشم و یه نگاهی به دور رو بر بندازم ببینم چه خبره؟ هنوز دست کشیدن از آرامش بی خبری یکم سخته. هنوز پاهام سسته...

امیدوارم خدا کمک کنه تا سریعتر پاشم و محکم روی پا بایستم.

 

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : دل نوشته 
نویسنده :M A
تاریخ:پنجشنبه 25 آذر 1389-11:48 ق.ظ

مهدی کوچک زاده:آقای لاریجانی بیشتر تامل كنید/ همین جوانان مؤمن، همین نیروهاى حزب‏اللَّه، همین بسیجیان؛ قدرت ملى، قدرت اینهاست

كسى كه این كشور را در همه مراحل نجات مى‏دهد، از دولت حمایت مى‏كند، از مسؤولان حمایت مى‏كند، از انقلاب حمایت مى‏كند، از نام امام بزرگوار حراست مى‏كند، از ارزشهاى انقلاب پاسدارى مى‏كند، حاضر است در روز خطر بایستد؛ یعنى همین جوانان مؤمن، همین نیروهاى حزب‏اللَّه، همین بسیجیان؛ قدرت ملى، قدرت اینهاست
به گزارش جهان، دکتر مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران در مجلس در وبلاگ خود نوشت:

حضرت آیت الله آملی لاریجانی! اگر تعویق دستگیری و محاکمه و مجازات سران جنایتکار فتنه را به هر دلیل تأکید می کنم، به هر دلیل مجاز و قابل توجیه می دانید یقین داشته باشید با همان دلایل می توانید در رسیدگی به خطاهای احتمالی که به گمان آقای دادستان یا کسان دیگری در دستگاه قضایی از سربازان جبهه انقلاب سر می زند نیز اندکی بیشتر تأمل و درنگ نمایید. حضرت آیت الله بدون شک سربازان ولایت و حزب اللهی ها که نظام مقدس جمهوری اسلامی را به حق همانند فرزند خود می دانند راضی به آشفتگی و هرج و مرج در این نظام مقدس حتی اگر به قیمت صدمه خوردن به حق شخصیشان گردد نخواهند شد. آنان در عمل نشان داده اند که برای حفظ، بقا و پایداری این دستاورد گرانسنگ همرزمان شهیدشان حاضرند جان خویش را فدا کنند و آخ هم نگویند ولی شایسته است مسئولین و دست اندرکاران محترم خصوصا منصوبین بلا واسطه رهبر معظم انقلاب و روشنی چشم و دل حزب الله این دو جمله ایشان را از یاد نبرند که فرموند:

"یك مطلب دیگر هم عرض كنم و آن این است كه، در دستگاه قضایى جمهورى اسلامى، باید براى ضعفا یك نگاه مؤكّد و یك عطف نظر ویژه وجود داشته باشد. تردیدى نیست كه در مقابل ترازوى عدل، همه یكسانند؛ اما ضعفا غالباً - یا در بسیارى از اوقات - دستشان به ترازودار عدالت نمى‏رسد و زبان گویا ندارند. خیلى فاصله است بین آن متخلّفِ قانوندان كه پیچ و خمهاى قانون را مى‏شناسد؛ مى‏فهمد از كجا وارد شود، كجا تندروى كُند، كجا كُند روى كند، كجا لبخند بزند، كجا اخم كند، با هركسى چگونه رفتار كند، كجا را امضا كند و كجا را امضا كند كه گیر نیفتد؛ با آن انسان ضعیفى كه این پیچ و خمها را بلد نیست. فرق است بین آن كس كه توانایى دارد وكیل زبردستى را به استخدام درآورد تا برایش همه جاده‏ها را صاف كند، و كسى كه چنین توانایى را ندارد. اینها یكسان نیستند. بله؛ آن‏جا كه بناى ترازو كردن سخن حق و سخن باطل است، همه یكسانند. اگر دزد بر دیوار خانه كسى نردبان بگذارد، شما نگاه نمى‏كنید كه این خانه، خانه كیست. خانه هر كه باشد، دزد را تعقیب خواهید كرد. در این شكّى نیست. اما بالضروره، تفاوت است در رعایتى كه مسؤول و مرجع قضا باید نسبت به انسان ضعیف بكند:

كوزه بى دسته چو بینى، به دو دستش بردار
مرد بى برگ و نوا را، سبك از جاى مگیر

لذا باید توجّه كرد. غالب عناصر مؤمن و حزب‏اللّهى و كسانى كه در میدانهاى دفاع از جمهورى اسلامى در خطوط مقدّم قرار گرفتند، جزو دسته دومند. چقدر از جوانان خوب و مؤمن و حزب‏اللّهى كه در حادثه‏اى دچار شده‏اند و حتى گاهى بعضى از مسؤولین جریان قضا هم اعتراف مى‏كنند و مى‏گویند «ما مى‏دانیم كه این بى‏تقصیر است، لكن دست و بالمان بسته است! روال قانونى! آن طرف زرنگ بوده و طورى حركت كرده كه نمى‏شود به نفع این مظلوم كارى انجام داد.» جاى استفاده از علم، این‏جاست."

و نیز :

همه ملت ایران وظیفه دارند كه از عناصر فداكار و ایثارگر، قلباً و لساناً متشكّر باشند. ما همه زیر بار منّت این ایثارگران هستیم. البته غربزده‏ها و دلداده‏هاى به اربابان خارجى و كسانى كه خواب دوران حكومت طاغوت را مى‏بینند و دلشان مى‏خواهد كه با امریكا نَرد دوستى ببازند و مثل كشورهاى دست‏نشانده، دور از نام اسلام و پرچم اسلام، زیر بار طواغیت عالم بروند، خوشبختانه در جامعه ما مطرود و دورافتاده و منفورِ مردمند. اینها سعى مى‏كنند نام پاسدار و نام ارتشى و نام بسیجى و نام جانباز و نام شهید و نام آزاده و نام ایثارگر را مورد تحقیر قرار دهند. وقتى صحبت از ایثارگران مى‏شود، چهره‏هایشان درهم مى‏رود. وقتى صحبت از خانواده‏هاى شهدا، یا صحبت از نیروهاى بسیجى، یا صحبت از نیروهاى مؤمن حزب‏اللَّه - كه متن عمومى ملت ایرانند - مى‏شود، اینها چهره درهم مى‏كشند. در حالى كه كشور ایران را همین نیروها حفظ كردند. الان هم همین نیروها حفظ مى‏كنند. الان هم در هر جبهه و در هر قسمتى، اگر خطرى این كشور را تهدید كند، آن كسانى حاضرند پا در میدان بگذارند و فداكارى كنند و از خودگذشتگى نشان دهند، كه روحیه ایمانى و روحیه ایثار دارند. آدمهاى خودپرستِ منفعت‏طلبى كه در همه عمرشان، به جز منافع شخصیشان چیز دیگرى را نمى‏بینند، اینها كه از یك كشور دفاع نمى‏كنند؛ از منافع ملت دفاع نمى‏كنند. وقتِ جنگ كه بشود، جاى اینها خالى است؛ وقتِ خطر كه پیش آید، جاى اینها خالى است؛ وقتى خطرى نیست، زبان اینها دراز است: «سلقوكم باَلسنةٍ حداد»

كسى كه این كشور را در همه مراحل نجات مى‏دهد، از دولت حمایت مى‏كند، از مسؤولان حمایت مى‏كند، از انقلاب حمایت مى‏كند، از نام امام بزرگوار حراست مى‏كند، از ارزشهاى انقلاب پاسدارى مى‏كند، حاضر است در روز خطر بایستد؛ یعنى همین جوانان مؤمن، همین نیروهاى حزب‏اللَّه، همین بسیجیان؛ همینهایى كه امثالشان در میدان جنگِ هشت ساله، امتحان خودشان را دادند. قدرت ملى، قدرت اینهاست. امروز هم بحمداللَّه در سرتاسر كشور ما، غلبه كامل با نیروهاى مؤمن و علاقه‏مند به اسلام، علاقه‏مند به انقلاب، علاقه‏مند به امام، علاقه‏مند به راه جمهورى اسلامى و دشمنى با امریكا و شیطانهاى گوناگونى است كه در اطراف دنیا، چشم طمع به این آب و خاك دوخته‏اند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : اخبار روز 
دنبالک ها: صراط نیوز 
نویسنده :M A
تاریخ:چهارشنبه 24 آذر 1389-01:44 ق.ظ

ماموریت‌مردخاکستری‌‌به‌فتنه‌گران‌درقم

به گزارش«جوان آنلاین»،به تازگی اتاق فکر فرقه سبز طی یک طراحی جدید علیه نظام جمهوری اسلامی قصد دارد با بررسی اعدام شماری ازعناصر گروهک‌های تروریستی و ضد انقلاب در سال 67 آن را به موضوعی به عنوان نقص حقوق بشری دست مایه فعالیت خود قرار دهد و از آن بهره برداری تبلیغاتی نماید.گفته می شود اتاق فکر فرقه سبز گروهی را در قم مامور بررسی همه جانبه اعدام‌‌های اعضای گروهک های ضدانقلاب در سال 67 کرده است.این گروه ماموریت پیدا کرده‌اند ضمن بررسی فقهی و پژوهشی این موضوع با «م .ت» مصاحبه‌هایی انجام داده تا وی اعتراضاتی برخی افراد همچون مرحوم منتظری به این اعدام ها را مجددا مطرح کند.گفته می شود در پشت پرده این اقدام مرد خاکستری اصلاحات قرار دارد و وی درصدد است تا با این اقدامات، اعدام‌های اعضای شورشی منافقین و گروهک‌های ضدانقلاب در زندان‌ها را به یک پروندة حقوق بشری علیه نظام در مجامع جهانی تبدیل کند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :M A
تاریخ:چهارشنبه 24 آذر 1389-12:55 ق.ظ

آیا واقعا ما اهل کوفه نیستیم که حسین تنها نماند؟!

امشب که تو مجلس روضه امام حسین(ع) نشسته بودم چند تا چیز داشت مثه خوره وجودمو می خورد.

·        اول از همه وقتی روحانی مسجد دانشگاهمون داشت راجع به فوکویاما و نظریاتش در مورد تشیع و راه حل واسه نابودی تشیع صحبت می کرد، دیدم که نه تنها ما سعی نمی کنیم که نقشه هاشون رو نقش بر آب کنیم تازه داریم کمک هم می کنیم که به هدفشون -که همون نابودی اسلام و مسلمینه- دست پیدا کنند. چه با رفتن به اون راهی که اونا واسمون تعیین کردن و چه با سکوت در برابر این افراد و کارهاشون. یاد حرف شب قبل روحانی مسجد افتادم که می گفت البته مضمونش این بود- مواظب باشیم جزء اون دسته از افرادی قرار نگیریم که شاهد بالای نیزه رفتن سر امام حسین(ع) بودند و تنها گریه کردند. که اون گریه ارزشش مثه گریه کردن اسب هایی بود که داشتند تو صحنه کربلا واسه امام گریه می کردن.

·        دوم اینکه فوکویاما که یک فیلسوف غربیه جایگاه ولایت فقیه و شهادت و انتظار ظهور رو توی دین من فهمید ولی من بچه مسلمون نمی دونم چه گوهرهایی رو دارم و وقتی خیلی راحت به هر کس و ناکسی اجازه می دم که به ارزشمندترین دارایی هام اهانت کنه و حتی دیگه حال و حوصله گریه کردن به خاطر از بین رفتنشون رو هم ندارم. و شاید اون لحظه ای که کسی به ارزشام توهین می کنه، تو دلم یا زیر لب غر بزنم ولی 2 دقیقه دیگه یادم بره که کی بود و چی گفت و به کی گفت.

·        یکی دیگه از این چیزایی که امشب منو داغون کرد این نوحه بود "انا العباس واویلا حسین تنهاست واویلا". داشتم با خودم فکر می کردم. من موقع مرگم چه غصه ای دارم؟ غصه ام اینه که امام من یه یار وفادار و باغیرتش رو از دست داده یا اینکه غصه ام اینه که چرا ایمانم و همه زندگیم رو ارزون فروختم مثه اون کسی که یه روز می بینن از کاخ یزیدیا داره میاد بیرون و گریه می کنه. وقتی ازش می پرسن چی شده. میگه من به خاطر پول رفتم با حسین بن علی جنگیدم حالا که اومدم پولم رو بگیرم چند درهم بیشتر به من ندادند.

امشب تو مجلس وقتی اسم امام حسین(ع) رو به زبون میاوردم، از خودم خجالت می کشیدم. به خودم می گفتم چه جوری حتی روت شد بیای عزای امام حسین(ع) مگه غیر از اینه که تو هم مثه کوفیا ندای "هل من ناصر ینصرونی" امامت رو نادیده گرفتی. دیشب وقتی شنیدم که امام به افراد سپاه دشمن می گفته حداقل اگه به کمک منم نمیاین، از کربلا برین که لحظه ای که من میگم "هل من ناصر ینصرونی" اینجا نباشید که صدای منو بشنوید. به خودم گفتم که الان که "کل الیوم عاشورا و کل الارض کربلا" ست من اون دنیا چه بهونه ای می تونم واسه کمک نکردن به امامم بیارم.

امشب با کل پوست و استخونم بزرگی امام حسین(ع) رو درک کردم. وقتی که دیدم یه بنده سروپا تقصیری مثه منم تو مجلسش راه داده وقتی دیدم، که داره به من می گه که گوشات رو باز کن صدای هل من ناصر ینصرونی امامت رو بشنو، نذار امامت تنها بمونه، نذار وقتی که همه فرصت ها از دست رفت بشینی و زار بزنی. هنوز که فرصت لبیک گفتنی داری دست بجنبون. ول کن این همه دغدغه های بیهوده زندگیتو.

امیدوارم که  این پنبه لذات زودگذر زندگی رو از تو گشمون در بیارم تا بتونیم صدای اماممون رو بشنویم. زودتر ظهور کنیم که امامون دیگه غصه نبود عباس و اکبر و قاسم ها رو نخوره. دیگه غصه بی یاوری رو نداشته باشه.

ترسم آن روز ز قله فرود آید مرد

سیصد و سیزده آدم نتوان پیدا کرد

 

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : دل نوشته 
نویسنده :هدی
تاریخ:دوشنبه 22 آذر 1389-11:24 ق.ظ

هم این وری بخوریم،‌هم اون وری؟!!!!

احضار حسین قدیانی به دادسرای تهران واقعا دود از كلم بلند كرد!!

من نمی دونم چرا تا موسوی ها و كروبی هایی هستند كه علنا از راه امام فاصله گرفتند و  دانسته و خواسته دشمنی خودشون رو با اسلام و با رهبر اعلام كردند راست راست بگردند و همچنان به وراجی ها و آسمون ریسمون بافتنهاشون ادامه بدن و هیچ كس به جایی احضارشون نكنه؟!! شاید از نیمچه طرفدارای منافقشون می ترسن؟ برید از خدا بترسید، و الا بنده خدا هزار هزار هم باشه ترس نداره،خود شیطان هم باشه ترس نداره.

اما حسین قدیانی رو احضار كردید كه ازتون انتقاد كرد؟!!! فقط انتقاد كرد؟ این همه انتقاد كه چه عرض كنم فحش و بد و بیراه از این ور اون رو میشنوید، علنا میان و به اسلام و ولیمون فحش میدن و تحمل می كنین و لام تا كام حرف نمی زنین و فوقش می كنین "چه كار بدی كردند" چی شده كه حالا شنیدن یه انتقاد براتون سخت شده؟

از خدا بترسید، از خون پاك بترسید، از حق بترسید.

در مقابل ناحق، ناحقی هم بكنید ترسی نداره، اما بترسید از حقی كه پایمال بشه، از صدای حقی كه خفه بشه، بترسید از حرف حقی كه نگفته بمونه، بترسید.

حسین قدیانی بدونه كه هزار هزار جوونه جان بر كف پشت ولیشون وایستادند و تا زمانی كه كسی پشت ولیشو بگیره همسنگر ماست و ما هم سنگرهامونو تنها نمی ذاریم.

خدایا هم این وری بخوریم هم اون وری!!!!!!!

خدایا به هممون بصیرت عطا نما

اللهم عجل لولیك الفرج
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : سیاسی 
نویسنده :M A
تاریخ:دوشنبه 22 آذر 1389-12:31 ق.ظ

دولت مصر عزاداری را ممنوع کرد!

قاهره اخیراً تعدادی از شیعیان را با تابعیت‌های مختلف به اتهام تلاش در راستای گسترش تشیع در مصر دستگیر کرده بود. حسنی مبارک، رئیس جمهور مصر نیز پیش از این نسبت به گسترش تشیع در کشورهای عربی هشدار داده بود...
 
 
 به گزارش شیعه آنلاین به نقل از ایسنا، وزارت اوقاف مصر از اتخاذ تدابیر ویژه در مساجد شیعه در قاهره به منظور ممانعت از برگزاری مراسم عاشورا خبر داد.

روزنامه روز الیوسف - چاپ مصر - نوشت: منابع وزارت اوقاف مصر اعلام کردند که این وزارتخانه هرگز اجازه نخواهد داد که هیچ یک از مراسم شیعیان به مناسبت روز عاشورا در مساجد قاهره برگزار شود.

این وزارت خانه بنا به دستور دکتر حمدی زقزوق، وزیر اوقاف مصر چنین تدابیری را اتخاذ کرده است.

زقزوق تاکید کرده است که مساجد مصر به ویژه مساجد شیعیان تنها متعلق به شیعیان نخواهد بود بلکه اهل سنت نیز در آن مساجد می‌توانند حضور داشته باشند و این مراسم توهینی به مذهب اسلام خواهد بود.

منابع مصری افزودند: این دستورات به برخی ائمه مساجد از جمله مسجد الحسین‌، السیده زینب، السیده نفیسه داده شده و تاکید شده است که باید در روزهای نهم و دهم ماه محرم ائمه مساجد هوشیار باشند چرا که مراسم شیعیان در سراسر جهان در این روزها برگزار خواهد شد و برخی شیعیان مصر در صدد برگزاری مراسم روز عاشورا در داخل مسجدهای شیعه هستند.

قاهره اخیرا تعدادی از شیعیان را با تابعیت‌های مختلف به اتهام تلاش در راستای گسترش تشیع در مصر دستگیر کرده بود. حسنی مبارک، رئیس جمهور مصر نیز پیش از این نسبت به گسترش تشیع در کشورهای عربی هشدار داده بود.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :M A
تاریخ:یکشنبه 21 آذر 1389-04:47 ب.ظ

وقتی رسانه مهدی هاشمی حامی مراجع تقلید می شود!

به گزارش سرویس سیاسی جهان، رسانه ای كه همواره خط و خطوطش منتسب به مهدی هاشمی بوده است و همچنین از مهمترین پایگاه های فتنه سال گذشته نیز محسوب می شود و به دلیل توهین به ولایت و اقدام ضد امنیت ملی بارها فیلتر شده است، مدتی است که در ظاهر حمایت از برخی مراجع عظام تقلید، پروژه اختلاف افکنی میان جریانات متدین داخلی نظام با علما و مراجع تقلید را کلید زده است.

این رسانه خبری - تحلیلی که با بودجه مهدی هاشمی اداره می شد و در دوره انتخابات از امکانات یك دانشگاه بزرگ و پر حاشیه برای حمایت از بازیگران فتنه استفاده می کرد و سهم قابل توجهی نیز در توهین به مراجع عظام، علما و ولی امر مسلمین در کارنامه خود دارد، در سناریویی نخ‌نما و کودکانه که ظاهرا از بقایای باند مهدی هاشمی  دستور گرفته است، تلاش دارد که به زعم خود مرجعیت و نظام را رودرروی یكدیگر قرار دهد.

در همین راه با مطالبی پوشالی چون انتقاد بی سابقه حکومت از مراجع تقلید و انتقاد یک مسؤول از مرجعیت و غیره چند روزی به مرجع خبری رسانه های ضدانقلاب و پایگاه‌های خبری فتنه سبز تبدیل شده است.

این سایت خبری در خصوص نظر یکی از نزدیکان رئیس جمهور درباره موسیقی با تیتر "طعنه و اهانت به برخی مراجع تقلید در سخنان تازه مشایی" سعی کرد نشان دهد این مقام مسوول با نظر چند تن از مراجع، مخالفت و به آنها توهین کرده است. اینکه این مقام مسؤول دولتی چه نظریاتی دارد و سخنان وی چه میزان دارای اهمیت است، موضوعی است که نیار به توضیح ندارد و به اندازه کافی مردم نسبت به عمق علمی و فواید عقاید وی(!) آشنایی دارند اما اینکه سایت مهدی هاشمی این سخنان را تنها معارض با مراجع دانسته و آنها را رو در روی هم قرار داده است، همان شیطنت دنباله داری است که ظاهرا برای اجرای آن دستور گرفته است.

این سایت خبری بدون اشاره به اینکه اشاعه و نشر موسیقی از نظر اکثر مراجع عظام از جمله مقام معظم رهبری دارای اشکال است، با برجسته کردن نظر حضرت آیت الله وحید درباره موسیقی، تلاش کرده است نظر مسؤول دولتی مورد نظر را در تعارض با نظر این مرجع تقلید قرار دهد.

این درحالی است که رسانه مهدی هاشمی چند روز پیشتر به بهانه سؤال یک سایت خبری اصولگرا از آیت الله وحید، تلاش کرد این سؤال را تهدیدی بی سابقه نسبت به مرجعیت نشان دهد.

نگرانی رسانه مهدی هاشمی برای جایگاه مرجعیت(!) در حالی است که طی یک سال گذشته بیشترین سهم خبرسازی در ماجرای فتنه را همین رسانه و آنهم با بودجه ای مشکوک به فساد سیاسی-اقتصادی برعهده داشته است که مهمترین نمونه آن توهین آشکار به ولی فقیه  و اركان انقلاب و جمهوری اسلامی بوده است؛ فتنه ای كه قریب به اتفاق مراجع عظام تقلید و فحول علمای حوزه علمیه قم در زمان روی دادنش و به ویژه در دیدار با رهبر گرانقدر انقلاب در قم، از آن به تلخی یاد نمودند. 

هفته گذشته یک سایت خبری اصولگرا با طرح سوال از آیت الله وحید نوشت که "علاقه مندان شما انتظار داشتند همانطور که درمورد نشان دادن چهره حضرت عباس(ع) اعلام موضع کردید درباره توهین به امام حسین(ع) در روز عاشورای سال گذشته نیز واکنش نشان می دادید" و همین سؤال باعث شد رسانه وابسته به فتنه مهدی هاشمی، آنرا توهین حکومتی علیه مرجعیت قلمداد کند و برای وابستگان رسانه ای غربی و سبز خود آتش تهیه بسازد.

در هر صورت این انتظار از مسؤولین قضایی و امنیتی می رود که هر چه سریعتر ضمن بررسی اتهامات مهدی هاشمی به فعالیت های سیاسی و رسانه ای وی در داخل کشور نیز رسیدگی کنند و اجازه ندهند که برخی رسانه های هتاک به مرجعیت و اسلام و انقلاب با بودجه آغشته به فساد اقتصادی-سیاسی و پس از چندبار فیلتر شدن به دلیل فعالیت علیه امنیت ملی، مجددا همان رویه فتنه انگیزی را پیش گرفته، ادامه دهند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : اخبار روز 
نویسنده :هدی
تاریخ:یکشنبه 21 آذر 1389-12:04 ب.ظ

و اما سروش کوچک تر از آن است که....

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه اگر اقدام سروش از روی غرض باشد، مسلمانان باید به تکلیف خود عمل کنند، درباره رابطه خود با او گفت: قبل از انقلاب هنگامی که برای کاری به لندن رفتم، شنیدم که فردی به نام حاج فرج در جمع دانشجویان مقیم لندن برای انقلاب فعالیت می‌کند و پس از انقلاب نیز هنگامی که به عنوان نماینده امام خمینی به اروپا رفتم که وی به عنوان مترجم من بود و متاسفم که این عاقبت به شری و عاقبت به خیری انسان را به کجا می‌رساند؟!

روز قبل از انتخابات مرکز خبر حوزه علمیه در خبری کوتاه از انتقاد صریح و تند آیت الله نوری همدانی نسبت به اظهارات سروش خبری منتشر کرد اما از متن کامل سخنان این مرجع تقلید سخنی به میان نیاورد. خبرنگار برنا پس از پیگیری‌هایی با در نظرگرفتن مصلحت زمان انتخابات مجلس و همچنین اعلام نتایج آراء، متن این خبر را بدین شرح منتشر می کند.

آیت الله حسین نوری همدانی، از مراجع عظام تقلید که در مراسم پانزدهمین سالگرد تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور سخن می‌گفت، با اشاره به مصاحبه توهین‌آمیز عبدالکریم سروش با یک شبکه بیگانه در مورد قرآن، اظهار داشت: چگونه می‌توان موضوع نبوت را با قریحه شاعری توجیه کرد در حالی که شعرا مطلبی را که آموخته‌اند در قالب الفاظ به نظم در می‌آورند اما پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم که به شهادت تاریخ فردی امی بوده است چگونه می‌تواند این قرآن را که خود، همگان را به تحدی دعوت می‌کند، خلق کند.

این مرجع تقلید افزود: این آقا می‌گوید که قرآن کلام پیامبر است و کلام خدا نیست در صورتی که قرآن می فرماید:"ماینطق عن الهوی" یعنی هیچ حرفی را از روی هوا و هوس نمی‌زند و یا در جای دیگر می‌فرماید: "نزل احسن الحدیث" و یا "نقص علیک احسن القصص" و این نشان‌دهنده آنست که حتی عبارات و کلمات قرآن برای خداست و پیامبر فقط واسطه‌ای است در رساندن وحی.

وی با تاکید بر امی بودن پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم خاطرنشان می‌کند: امی بودن یعنی بی‌سواد بودن؛ این موضوع برای ما یک نقص است چرا که بی‌سوادی ما مساوی با جهل است اما بی‌سوادی پیامبر برابر با جهل نیست چون او معلم زمینی نداشته است و معلم یگانه او خود خداوند است پیامبر صلی‌الله علیه و آله و سلم چراغی است که او را "الله نورالسموات و الارض" روشن کرده است.

آیت الله نوری همدانی شعر را همراه با اشتباهات فراوان و مبالغات و تخیلات شاعرانه که بعضاً زیبا هستند، توصیف کرد و با ذکر نمونه‌های انحرافی از شاعران بزرگی همچون نظامی، سعدی، حافظ، فردوسی و مولوی تصریح کرد: پیامبر حقایقی را در قرآن بیان می‌کند که با این انحرافات و مبالغات و تخیلات مغایر است و خود خداوند می‌فرماید که ما به پیامبر شعر نیاموختیم؛ "و ما علمنا الشعر"...

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: من ناچارم عرض کنم که اگر این سخنان از روی غرض بیان شده، مسلمانان باید به تکلیف خود عمل کنند چرا که این فرد با این سخنان ریشه قرآن و اسلام را هدف گرفته است. مطالب سروش از سلمان رشدی بدتر است، جریان سلمان رشدی در سب‌النبی منحصر می‌شد.

این مرجع تقلید دومین موضوع قابل بحث در مصاحبه این فرد را خطا پذیر دانستن پیامبر رحمت صلی‌الله علیه و آْله و سلم دانست و با انتقاد شدید از شیوه بیان سروش، اظهار داشت: این سوال مصاحبه‌کننده پس از آن که قرآن در حد یک بشر پایین آورده می‌شود خطاپذیری پیامبر خاتم را مورد پرسش قرار می‌دهد که سروش هم در پاسخ می‌گوید: بله! پیامبر هم خطا دارد! ولی خطای او در عبارات و کارهای مربوط به صفات خداوند و قیامت نیست

 

منبع:http://osoolgara.blogsky.com/1387/01/10/post-30/

 

باید بگوییم که البته سورش بسیار کوچک تر از آن است که نیاز به بحث و بررسی داشته باشد، صحت این موضوع را می توان از پیروان سبزشان هم فهمید، طبق اطلاعاتی که توانستیم به دست بیاوریم، بزرگان این فرقه که همان کسانی اند که از روی آگاهی و مغرضانه دست به مبارزه با اسلام و ارزش های اسلامی دارند، البته در پوشش و حجاب به ظاهر اسلامی، خود هیچ گاه سروش را به عنوان الگو قرار نداده اند و تنها با استفاده ابزاری از سروش و ترویج آثار او، (که البته توجه به این نکته بسیار حاوز اهمیت است که سروش زبان بسیار زیبایی دارد) پیروانی که آگاهی چندانی ندارند و تحت تاثیر احساسات خود دست به تصمیم گیری می گیرند، جذب کرده و می دانند که سخنان او با ظاهری زیبا هیچ گاه جوان ناآگاه به دنبال شور و شر را ترغیب به عمق بخشیدن و فکر کردن نمی کند.

به مین اندازه کفایت مکی کنیم که سروش هیچ گاه نتوانست به عنوان الگو و رهبر متفکران باشد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : فرهنگی  دل نوشته 
نویسنده :هدی
تاریخ:جمعه 19 آذر 1389-08:04 ب.ظ

ادامه افشا گری های اشتهاردی 2

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیات منصفه
آقای مهدی هاشمی در سالهای گذشته دارای سمت های دولتی و سهامداری در شرکت های ذیل بوده است:
1-
مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت
2-
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ساخت تجهیزات دریایی
3-
عضو اصلی هیات مدیره شرکت سنجش از دور ( به امضای محمد غرضی)
4-
مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت
5-
سهامدار شرکت های نورد فولاد خراسان و مجتمع فولاد خراسان (سهامی عام)
6-
عضو هیات مدیره مجتمع کشتی سازی خلیج فارس( با امضای اکبر ترکان)
7-........
در سالهای اخیر و به واسطه عملکرد سوء و مجرمانه مهدی هاشمی بیش از 15 پرونده اتهامی علیه وی  در واحد های نظارتی تشکیل گردیده که اکثر این پرونده ها با اعمال نفوذ، روند رسیدگی به آنها  مختومه شده یا مسکوت مانده است.
در بیان دلایل مسکوت ماندن این پرونده ها ذکر این مثال کفایت می کند که در میان اسنادی که اخیراً به دست آمده، پیش نویس برخی احکام گزارش های نهادهای نظارتی، پیش از دستور و امضای نهایی آن نهاد های نظارتی و در مرحله پیش نویس و مینوت همگی در اختیار مهدی هاشمی بوده و وی پیش از صدور با دستخط خود بر روی این پیش نویس ها اعمال نظر کرده که این نظرات عیناً در حکم قطعی اعمال شده است!


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : سیاسی 
نویسنده :هدی
تاریخ:جمعه 19 آذر 1389-07:56 ب.ظ

افشاگری اشتهاردی از اقدامات پشت پرده مهدی هاشمی!!!! (1)

نقدنیوز: جلسه رسیدگی به شکایت مهدی هاشمی رفسنجانی از "کاوه اشتهاردی" مدیرمسئول روزنامه ایران برگزار شد.در این جلسه، مدیرمسئول روزنامه ایران در دفاعیات خود با افشای نمونه هایی از رانت خواری ها و سوء استفاده های مهدی هاشمی تاکید کرده است: گستاخی این متهم بزرگ مفاسد اقتصادی به این جا رسیده که علیرغم فراری شدن و پناه بردن به دامن دشمنان این ملت، سیاست طرح شکایت های متعدد و فله ای را در پیش گرفته و مانند یک دزد پر زور که یقه صاحبخانه را می گیرد، به غوغا سالاری پرداخته، براساس احساس تکلیف انقلابی و مردمی بر خود واجب می دانیم که از این پس با هر شکایت این متهم فاسد، لااقل 10 سند را در هر نوبت منتشر نماییم تا شاید گوشه ای از صبر و مظلومیت نظام نمایان شود.


این جلسه قرار بود صبح ساعت 9 برگزار شود که با تاخیری 2 ساعته، راس ساعت 11 آغاز شد. کاوه اشتهاردی در این پرونده به دلیل انتشار خبر نامه سرگشاده 220 تشکل دانشجویی خطاب به دادستان کل کشور، به «افترا، نشر اکاذیب و انتساب بزه فساد اقتصادی به فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام» متهم شده است.

 

متن کامل دفاعیات کاوه اشتهاردی را که در این دادگاه بیان شده و حاوی واقعیت های تکان دهنده‌ای پیرامون تخلفات اقتصادی و سیاسی مهدی هاشمی است، به شرح زیر است:


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :هدی
تاریخ:جمعه 19 آذر 1389-07:25 ب.ظ

دور دنیا جالبه نه؟! (توصیف جالبی از سبك زندگی غربی،شرقی، شمالی، جنوبی!!!)

یک تاجر آمریکایی نزدیک یک روستای مکزیکی ایستاده بود. در همان موقع یک قایق کوچک ماهیگیری رد شد که داخلش چند تا ماهی بود.

از ماهیگیر پرسید: چقدر طول کشید تا این چند تا ماهی رو گرفتی؟

ماهیگیر: مدت خیلی کمی.

تاجر: پس چرا بیشتر صبر نکردی تا بیشتر ماهی گیرت بیاد؟

ماهیگیر: چون همین تعداد برای سیر کردن خانواده ام کافی است.

تاجر: اما بقیه وقتت رو چیکار می کنی؟

ماهیگیر: تا دیروقت می خوابم، یه کم ماهیگیری می کنم، با بچه ها بازی می کنم، بعد میرم توی دهکده به دیدار دوستانم. خلاصه مشغولیم به این نوع زندگی.

تاجر: من تو هاروارد درس خوندم و می تونم کمکت کنم. تو باید بیشتر ماهیگیری کنی. اون وقت می تونی با پولش قایق بزرگتری بخری و با درآمد اون چند تا قایق دیگه هم بعدا اضافه می کنی. اون وقت یه عالمه قایق برای ماهیگیری داری.

ماهیگیر: خوب، بعدش چی؟

تاجر: به جای اینکه ماهی ها رو به واسطه بفروشی، اونا رو مستقیما به مشتری ها می دی و برای خودت کارو باری درست می کنی ... بعدش کارخونه راه می اندازی و به تولیداتش نظارت میکنی ... این دهکده کوچیک رو هم ترک می کنی و میری مکــــزیکوسیتی! بعد از اون هم لوس آنجلس! و از اونجا هم نیویورک ... اونجاست که دست به کارهای مهمتری می زنی ...

ماهیگیر: این کار چقدر طول می کشه؟

تاجر: پونزده تا بیست سال.

ماهیگیر: اما بعدش چی آقا؟

تاجر: بهترین قسمتش همینه، در یک موقعیت مناسب که گیر اومد، میری و سهام شرکت رو به قیمت خیلی بالایی می فروشی! این کار میلیون ها دلار برات عایدی داره.

ماهیگیر: میلیون ها دلار! خوب بعدش چی؟

تاجر: اون وقت بازنشسته میشی! میری یه دهکــده ی ساحلی کوچیک! جایی که می تونی تا دیروقت بخوابی! یه کم ماهیگیری کنی، با بچه هات بازی کنی! بری دهکده و تا دیروقت با دوستانت خوش بگذرونی و ...داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : دل نوشته 
نویسنده :هدی
تاریخ:چهارشنبه 17 آذر 1389-06:17 ب.ظ

باز هم بهاییت خنده دار!

به گزارش ادیان نیوز به نقل از شیعه آنلاین، روز گذشته خبری تحت عنوان "اگر او را خفه نکنید ما شیعیان ساکت نخواهیم نشست" در این پایگاه خبری منتشر شد و در آن تکرار نصب بنر و تابلوهای ضد شیعی برای دومین سال پیاپی در کویت با عنوان "عاشورا روز شادی و سرور" سخن به میان آمد.

در همین راستا اخبار رسیده از کشور کویت حاکی از آن است که مؤسسه "و ذکّر" به ریاست "فواد رفاعی" که سال گذشته و امسال به نصب این بنرها و تابلوهای ضد شیعی و ضد عاشورایی اقدام ورزیده، قصد دارد امسال علاوه بر این کار، تعداد بسیار زیادی کتابچه ی ضد شیعی نیز میان شهروندان کویتی توزیع کند.

بنابر اخبار رسیده از کویت، در این کتابچه عنوان شده که این "شادى و سرور به مناسبت روز عاشورا" را حضرت پیامبر اکرم (ص) بنا به توصیه یهودیان شهر مدینه به سنت تبدیل کرد!

منبع: ادیان نیوز

تاریخ خبر:تاریخ انتشار: سه شنبه, 16 آذر 1389

كد خبر:3391

خوشم میاد كل دنیا از آیین ما میترسن، آخه من نمی دونم روزی رو كه یه سری آدم حالا بگذریم یه سری آدم خاص، فرض كنیم یه سری آدم معمولی به شهادت می رسند، اصلا نگیم شهادت، بگیم فوت می كنن، چرا باید روز شادی اعلام كنند؟!!!

یعنی پیامبر ما مشاور نداشتند كه رفتند سراغ یهودی ها و چون یهودی ها به ایشون این توصیه رو كردند، ایشون هم قبول كردند!!!! حالا اگه یه یهودی همچین چیزی می گفت میشد گفت داره طرفداری دینش رو می كنه، اما یه آدم مسلمون (بگذریم بهاییت كجا و اسلام كجا) خیلی خنده داره كه همچین حرفی بزنه...

چرا می گن بهاییت بی پایه ترین مذهب دنیاست؟

به خاطر این كه یه آدمی كه یك كم، در حد چند میلی ثانیه فكر كنه، به خنده داریه حرفها و عقایدشون پی میبره و باید مواظبش باشیم كه روده بر نشه!!!

«اللهم اشفع كل مریض»
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : فرهنگی  دل نوشته 
نویسنده :M A
تاریخ:سه شنبه 16 آذر 1389-08:50 ب.ظ

اهل کوفه

سلیمان بن صرد خزائی گفت:"من منتظر خود امام می مانم."انگار نه انگار كه امام زمانش نائبی فرستاده بود

نامش یسار بوداما پیامبر نام سلیمان رابراو نهاد. یعنی سلمان كوچك..

هر چند درقیام توابین به شهادت رسید اما هنگامی كه می بایست یاری كند یاری نكرد.

در جنگ جمل هم از قائدین بود.عذر آورد و در جنگ شركت نكرد.

تنها او نبود كه لغزید .خیلی های دیگر پا پس كشیدند. جمل تنها جنگ نبود. فتنه ای بس بزرگ بود. یك طرف علی امیرالمومنین بود. طرف دیگر عایشه ام المومنین.

مولا به او پرخاش كرد. خدا فرصتی به او داد .در صفین جبران كرد.

زمان یاری امام حسن علیه السلام دوباره لغزید.خواست جبران كند.

به ابا عبدالله نامه نوشت. همگان راتوصیه كرد:مبادا پسر پیامبر را تنها بگذارید.

اما وقتی حسین نائبش را فرستاد واو را امر به جهاد كرد گفت :منتظر خود امام می مانم.

كوفیان درتاریخ بی وفایی خود را به یادگار گذاشته اند

ما ایرانی ها از تبار سلمانیم شرم دارد اگرراه سلیمان بن صرد را پیش بگیریم.

هركه خواهد كوفی نمیرد باید بداند" تا حسین نرسیده است،ولی امر، مسلم است"

 

محسن مقتدری
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : دل نوشته   • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات